EDİRNE HABERLERİ

Keşan Kent Konseyi Meclis toplantısı yapıldı

DHA
29.04.2016 - 14:47Son Güncelleme :

Keşan Kent Konseyi Meclis toplantısı yapıldı

DHA

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan İlçesi Kent Konseyi Meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Köşk Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Kent Konseyi üyeleri, Keşan’daki bazı siyasi partilerin ve STK’lerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Toplantının gündem maddelerinde bulunan Keşan askeri hava alanının sivil havacılığa açılması konusu, toplantıya katılan Kent Konseyi üyeleri ve vatandaşlar tarafından tam destek gördü. Bu konuda çalışma yapılması için de heyet kurulmasına karar verildi.
BAYGÜL: SİVİL HAVACILIĞIN AÇILABİLMESİ İÇİN BAZI KARARLAR ALACAĞIZ
Toplantı, verilen önerge ile Divan Heyeti’nin seçilmesiyle başladı. Verilen önergeye göre, ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Keşan Şubesi Başkanı Yusuf Kılıç Divan Heyeti Başkanı, Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak Başkan Yardımcısı, Keşan Kuaförler ve Berberler Esnaf Odası Başkanı Kudret Kalkan ise yazman üye oldu. Divan Heyeti seçiminin ardından, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Açılış konuşmasını, Keşan Kent Konseyi Meclis Başkanı Necmettin Baygül yaptı. Kendilerinin göreve geldiği günden beri 1,5 yıl geçtiğini ifade ederek söze başlayan Baygül, “Bu süreç içerisinde birçok çalışmaya imza attık. Bu çalışmalar kapsamında, meclislerimizi oluşturduk. Bizim için bu Meclis Toplantısı çok önemli. Bu toplantımızda, Keşan için son derece önemli bir proje olan askeri hava alanının sivil havacılığa açılabilmesi için bazı kararlar alacağız. Trakya Üniversitesi Rektörü de bu projeye destek verdi. Eğer bu proje hayata geçerse, ilk etapta, şu anda Edirne’de olan havacılık ile ilgili 3 bölüm Keşan’da açılacak. Ayrıca, bölgemiz turizmini etkileyecek tarihi eserler ile ilgili de birtakım görüşmeler yapacağız” dedi.
MUHTARLARDAN PROTESTO
Baygül’ün konuşmayı yaptığı sırada, toplantıya davet edilen Keşan merkezdeki bazı mahalle muhtarları, toplantıyı protesto ederek terk etti.
Muhtarların bu protestosunun nedeninin ise katılımcılara hitap edilirken kendilerinin sayılmaması olduğu öğrenildi. Kent Konseyi ile ilgili her etkinliğe davet edildiğini belirten muhtarlar, buna rağmen toplantıda kendilerini adeta yok sayan Keşan Kent Konseyi’nin hiçbir toplantısına katılmayacaklarının altını çizdi. Toplantı, Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Hasan Karagöz’ün, 24.02.2015-28.04.2016 tarihleri arasındaki Yürütme Kurulu Faaliyet Raporu’nu okumasıyla devam etti.
Karagöz, bu tarihler arasında, Keşan ile ilgili sorunlara dikkatle eğildiklerini ve birçoğunun çözüme kavuşması noktasında katkı sağladıklarını ifade ederek, Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Keşan’a kazandırılması noktasındaki çalışmaların da devam ettiğini kaydetti. Sonrasında söz alan Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Eyyup Kavazlar, hazırladıkları ‘Keşan Kent Konseyi ve Trakya Üniversitesi İşbirliği ile Askeri Havaalanının Sivil Kullanıma Açılması Projesi’ raporunun sunumunu, slayt gösterisi eşliğinde katılımcılara sundu. Kavazlar, bu projenin Keşan’ın geleceği açısından önemine değindi.
KENT KONSEYİ YETKİLENDİRİLDİ
Toplantının devamında, Keşan ve çevresindeki tarihi yerler ve turizm ile ilgili nelerin yapılabileceği görüşüldü. Konuyla ilgili olarak Mayıs ayının 2. haftasında, daha önce bölgede çalışmalar yapan kişilerin katılımıyla detaylı bir toplantı daha yapılarak kararlar alınacağı bildirildi. Toplantının son kısmında, Keşan’daki askeri hava alanının sivil havacılığa açılması için nasıl bir karar alınacağı soruldu. Yapılan oylama ile Keşan’daki askeri hava alanının sivil havacılığa açılması için çalışmalar yapabilecek bir heyetin kurulması için Keşan Kent Konseyi yetkilendirildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Keşan Kent Konseyi Meclis toplantısı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keşan Kent Konseyi Meclis toplantısı yapıldı haberi güncellenecektir.

  EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:23
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı