EDİRNE HABERLERİ

Keşan Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer sayısı 10 bine yaklaştı

DHA
26.03.2016 - 13:40Son Güncelleme :

Keşan Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer sayısı 10 bine yaklaştı

DHA

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan Halk Eğitimi Merkezi HEM) Müdürlüğü’nde açılan çok sayıda kursa katılan kursiyer sayısının 10 bine yaklaştığı bildirildi.
Keşan HEM Müdürlüğü’nde, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde, toplumun eğitim ve yaşam kalitesini yükselterek refahını artırmak amacıyla açtığı kurslara katılım oranının da yüksek olduğu öğrenildi. 99 usta öğretici ile hizmet veren Keşan HEM, yıl içerisinde İŞKUR ortaklığında açtığı meslek edindirme kursları ile de dikkat çekti. Seracılık, Elde Türk İşlemleri Kursu, Düz Dikiş Makineci Kursu gibi kurslarda bu meslek kurslarının arasında bulunuyor. Okullar Hayat Olsun Projesi etkinlikleri kapsamında ise 9 kurs açılırken, bu kurslara 101 adet kadın, 36 adet erkek kursiyer katıldı. Keşan HEM, 2016 yılının Mart ayı başına kadar, toplamda 319 kurs açtı. KPSS’ye hazırlanmak isteyen vatandaşlara da kurs veren Keşan HEM, çeşitli derslerde 22 kursiyere eğitim vererek Trakya Kalkınma Ajansı ile da ortaklaşa kurs açtı. Keşan HEM, Badem ve Ceviz Yetiştiriciliği kurslarında toplam 146 kursiyere belge verdi. Keşan HEM, 2016 yılının Mart ayı başına kadar, toplamda 319 kurs açarken, bu kurslara 3 bin 492 erkek, 5 bin 72 kadın kursiyerin katıldığı öğrenildi. Bu kursiyerlerden 4 bin 336 tanesinin ise belge aldığı, bazı kursların ise hala devam ettiği belirtildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Keşan Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer sayısı 10 bine yaklaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keşan Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyer sayısı 10 bine yaklaştı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı