EDİRNE HABERLERİ

Keşan’da 52’nci Kütüphane Haftası etkinliği

DHA
29.03.2016 - 12:02Son Güncelleme :

Keşan’da 52’nci Kütüphane Haftası etkinliği

DHA

KEŞAN (Edirne),(DHA)- BU yıl 52’ncisi kutlanan Kütüphane Haftası nedeniyle Edirne’nin Keşan İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikle yılın en çok kitap ödünç alan okuyucularına ödül verildi.
Ana teması, ‘Küresel Anlayış ve Kütüphaneler’ olan 52’nci Kütüphane Haftası kutlama etkinliklerine, Keşan Kaymakamı Nuri Özder,Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan, Keşan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bülent Dizdaroğlu, resmi daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Dizdaroğlu, halk kütüphanelerinin, bilginin düzenlenmesi, saklanması, aktarılması, kültürel hayata katkı sunması yanında, ekonomik ve toplumsal yarara dönüştürülmesinde, ayrıca bireysel yaratıcılığın en üst düzeyde geliştirilmesinde potansiyeli olan ve olması gereken toplumsal kurumlar olduğunu belirterek, “Bu yıl 28 Mart-3 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan 52. Kütüphane Haftası 2016 yılının UNESCO tarafından ‘Uluslar arası Küresel Anlayış Yılı’ olarak ilan edilmiş olması nedeniyle, ana teması ‘Küresel Anlayış ve Kütüphaneler’ olarak belirlenmiştir. 2015 yılında ödünç verilen kitap sayısı 43 bin 526, kütüphaneye kayıtlı üye sayısı 3 bin 346, mevcut kitap sayısı 43 bin 815, yıl içerisinde giren kitap sayısı 3 bin 947, toplam okuyucu sayısı 72 bin 35, internetten yararlanan okuyucu sayısı 14 bin 907” dedi. Daha sonra yetişkinlerden en çok kitap okuyan Süleyman Eren ve Zübeyde Badem’e, internet bölümünden en çok yararlanan Bahar Şahbaz’a ve kütüphaneden en çok yararlanan ev hanımı Selda Daloğlu Altındiş’e, Çocuk bölümünden Zeren Ürün, Ertuğrul Eren Kayabaşı, Abdülşavur İlkokulu öğrencisi Hatice Gül Oral, Yekta Baydar Ortaokulu öğrencisi Yiğit Özyiğit’e çeşitli ödüller verildi. Etkinlik, yeni yayınlardan oluşan kitap sergisinin gezilmesinden sonra sona erdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Keşan’da 52’nci Kütüphane Haftası etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keşan’da 52’nci Kütüphane Haftası etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı