« Hürriyet.com.tr

Kes-mi-yo-rum!

Kesmiyorum sakalımı, diye tutturdum, Danimarka Başbakanı bizden özür dileyene kadar sakalımı kes-mi-yo-rum!

Hürriyet Haber
X

/images/100/0x0/55eb5251f018fbb8f8b9c2c6Serdar yazarınız, üstünüze afiyet, yine hastalanmanın yolunu buldu. Tamam tamam, zaten evde başımın etini yiyen biri var: “Anlamıyorum sen böyle ikide bir hastalanmayı nasıl beceriyorsun!” … Sanki çok meraklıymışım gibi ben de…

 

Neyse, içeride 39 derece ateş, dışarıda da kar tipi fırtına olunca, gazeteye inemedim. Yokluğumu bile fark etmediler desem, abartmış sayılmam. Neyse, inmediğim de iyi oldu, inanın öyle bir paçavra gribi ki, 15 dakikadan fazla ayakta duramıyor insan. Evde hayalet gibi ayak sürterek küçük bir tur, sonra cuppadak yatak…

 

Fena da olmuyor biliyor musunuz hani, kitaplar, mitaplar…

 

Allah’tan, sizlere çok mahçup olmadım galiba; ‘Yorumlar’ı cevaplayıp yayına koyamama dışında. (Hürriyet binası dışından mümkün değil, biliyorsunuz.)

 

Bu arada, durumdan istifade edip, saçı sakalı da iyice koyuverdim, yanda gördüğümüz gibi. İlk bir iki gün eşim ve kızım ses etmediler. Sonra baktım ki, ‘Hiç yakışmıyor’, ‘Ayyy, seni ihtiyar gösteriyor’, hele hele – vurucu darbe - ‘Ahmedinejat’a benzedin’ demeye başladılar, derhal çamura yattım:

 

RASMUSSEN BİZDEN ÖZÜR DİLEYENE KADAR SAKALIMI KESMİYORUM!

 

Öyle ya, İslam âlemiyle dayanışma içinde olduğumu göstermenin en iyi ve en masum yolu bu…

Şaka bir yana, artık CIA’nın mı, Bush yönetiminin mi, işbirlikçisi El Kaide’nin mi, kimin tezgâhı idiyse, provokatörler emellerine tam anlamıyla nail oldular Allah için! Kendi (batı) kamuoylarına kabul ettirmek istedikleri ‘İslam imajını’ gösterdiler.

 

Ne amaçla kullanacaklarını tahmin etmek zor değil!

 

 

 

Dipnot: Karıma ve kızıma, ‘Danimarka Başbakanı Rasmussen İslam âleminden özür dilemeden sakalımı kesmiyorum!’ dedikten 15 dakika sonra, tahmin edeceğiniz gibi, sinek kaydı traş olmuştum; karşılığında bir Çokomilk bile istemeden! Eee, serde erkeklik var ne de olsa!

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer seçildi! Listeye Türkiye'den üç yer girdi
YazYaz
Bayramın en güzel yurt içi adresleri
OtelOtel
Havuzuna girmeye doyamayacağınız en güzel butik oteller
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
193 ülkeyi gezerek rekor kıran gezgin
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Gerçek olamayacak kadar güzel şelale: Baatara
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Turist akınına uğrayan şelale lağıma döndü