Gündem Haberleri

  Kerkük'te teröristlerin kaçırdığı Türkmen kurtarıldı

  A.A
  02.10.2011 - 02:13 | Son Güncelleme:

  Kerkük'te Türkmenler'i hedef alan şiddet ve kaçırma olayları, Türkmenler'in günlerini korku içinde geçirmelerine neden olurken, bugün yüzleri güldürecek bir haber geldi.

  Birkaç gün önce kaçırılan 3 Hristiyan ve 1 Türkmen'in, ABD güçleri, Kerkük'e bağlı eyaletler ve sınır bölgeleri polisi ve Irak güçlerinin Tavuk ilçesine bağlı Daklayın köyünde ortaklaşa düzenledikleri operasyonla teröristlerin elinden kurtarıldıkları bildirildi.

  Kerkük'e bağlı eyaletler ve sınır bölgeleri polis müdürü Komutan Serhat Kadir,  Kerkük'ün Arafa semtinden 3 Hristiyan ve 1 Türkmen vatandaşının geçtiğimiz günlerde domuz avına giderken Kerkük'ün güneyindeki Tavuk ilçesine bağlı bölgede teröristler tarafından kaçırıldığını ve arabalarının ateşe verildiğini aktardı.
  Teröristlerin daha önce kaçırılan vatandaşları 600 bin dolar fidye karşılığında serbest bırakacaklarını bildirdiklerini belirten Kadir, ABD ve Irak güçleri ile Kerkük'e bağlı eyaletler ve sınır bölgeleri polisinin ortak operasyonunda kaçırılanların tümünün teröristlerin elinden kurtarıldığını açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı