Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kerkük'te PKK'nın bürosuna saldırı

  A.A.
  17 Ocak 2006 - 10:01Son Güncelleme : 17 Ocak 2006 - 10:04

  Irak'ın Kerkük kentinde, maskeli ve silahlı kişiler, bir seçim merkezi ile terör örgütü PKK'nın bürosuna yarım saat arayla saldırı düzenledi. Saldırılarda 2 kişi öldü.

  Polis yetkilisi Ferhat Talabani'nin verdiği bilgiye göre, ilk saldırı yerel saatle 07.00'de Irak Bağımsız Seçim Komisyonu'nun bürosuna yapıldı. İçeri giren 4 silahlı adam, büroda çalışanlara rastgele ateş açtı. Saldırıda bir yetkili ölürken, bir kişi yaralandı.

  Polis yetkilisi Ahmet Hamavardi, bundan yarım saat sonra, seçim merkezinden bir kilometre uzaklıkta bulunan terör örgütü PKK'nın bürosuna 4 silahlı kişinin ateş açtığını; saldırganların bir kişiyi öldürdüklerini, 2 kişiyi yaraladıklarını söyledi. Hamavardi, saldırganlardan ikisinin otomobilden ateş açtıklarını, ikisinin de araçtan inerek büroya giren parti yetkililerine ateş ettiklerini anlattı.

  Talabani, polisin her iki saldırıyı da aynı grubun düzenlediğini tahmin ettiğini söyledi. Kerkük'te bugün ayrıca yol kenarına yerleştirilen bombanın patlatılmasıyla 2 polis yaralandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı