DİYARBAKIR HABERLERİ

Kerkük İl Meclisi, Kürt bayrağının resmi kurumlarına asılmasını onayladı

DHA
28.03.2017 - 13:37Son Güncelleme :
DHA

DİYARBAKIR, (DHA)- KERKÜK Valisi Necmettin Kerim'in daha önce aldığı kararı içeren ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının Kerkük'te bütün resmi binalara asılmasını ön gören tasarıyı Kerkük İl Meclisi onayladı. Türkmen üyeler boykot edip toplantıya katılmazken, Arap üyelerden sadece bir kişi katıldı.
Kerkük'te Kürt Vali Necmeddin Kerim, 16 Mart'ta, kentteki bütün resmi kurumlara Irak'ın yanı sıra bölgesel Kürt yönetimine ait 'Kürdistan' olarak nitelendirilen bayrağının asılmasına karar alarak, onay için İl Meclisi'ne göndermişti. Bugün toplanan Kerkük il Meclisi tasarıyı onayladı. Meclisin Arap ile Türkmen üyeleri toplantıyı boykot ederken, sadece bir Arap ile ile KDP ve KYB'den 23 üye katıldı. Kürt sitelerinde yer alan habere göre, Kerkük İl Meclisi Başkanı Rebwar Talabani, Türkmenlerin bu toplantıda bayrak konusunun görüşülmemesini istediğini, Arapların ise gerekçe göstermeden toplantıya katılmadığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Kerkük İl Meclisi, Kürt bayrağının resmi kurumlarına asılmasını onayladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kerkük İl Meclisi, Kürt bayrağının resmi kurumlarına asılmasını onayladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı