Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Keriman' olarak plan yaptı, 'Aysel' olarak öldürttü

  Hümeyra PARDELİ/ERZURUM, (DHA)
  12 Şubat 2011 - 10:45Son Güncelleme : 12 Şubat 2011 - 10:46

  Hakkari’de, 4 çocuk annesi Keriman İ. inanılmaz bir plan yaparak, ‘ağabeyi’ olarak tanıttığı kocasını sevgilisine öldürttü. Ama ‘Aysel’ olarak…

  Hakkari’de oturan amca çocukları Keriman ile Recep birbirlerini severek 7 yıl önce evlendi. Recep İ.’nin korucu olan babası Şemdinli’de teröristlerle çıkan çatışmada şehit düştü. Bunun üzerine şehit yakını olan Recep İ., Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nde işe başladı. Eşi ve 1 çocuğunu alarak Erzurum’a gelen Recep İ., Emniyet Müdürlüğü’ne 100 metre uzaklıktaki apartmanda yaşamaya başlarken çiftin Erzurum’da 3 çocuğu daha oldu.

  Recep-Keriman İ., çifti geçen yaz aylarında Hakkari’ye tatile gitti. Burada tanıştığı Keşfettin Ö. ile görüşmeye başlayan Keriman İ., Erzurum’a döndükten sonra da kendisini ’Aysel’ olarak tanıtarak, mesajlaşmayı sürdürdü. Başkasına ait bir güzel bir kadın fotoğrafı gönderen Keriman İ., 6 ay boyunca Keşfettin Ö.’ye aşk sözcüklerinin yer aldığı mesajlar gönderdi.

  "AĞABEYİM BENİ DÖVÜYOR"

  Hakkari’deki sevgilisiyle sık mesajlaşan ve telefonla görüşen Keriman İ., geçen hafta Keşfettin Ö.’ye "Ağabeyim beni çok dövüyor, gel onu öldür" diyerek Erzurum’a çağırdı. Telefon konuşmasında sevgilisine "Ben ağabeyim uyuduğu zaman seni eve çağıracağım, o zaman gelirsin. Kapıyı sana Hakkari’de tanıştığın Keriman açacak" dedi.

  Keriman İ., 9 Ocak çarşamba günü eşi Recep İ.’nin uyumasını bekledi. Keriman İ., iddiaya göre saat 23.30 sıralarında Keşfettin Ö.’yü eve çağırırken, ona mutfaktan aldığı bıçağı verdi. Keşfettin Ö., Recep İ.’nin uyuduğu odada 23 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Keşfettin Ö., üzerine kan sıçrarken, öldürdüğü adamın kıyafetlerini giyerek evden ayrılırken Keriman İ., bıçağı sakladı.

  Aldığı bıçak darbeleri sonucu sürünerek odadan çıkan Recep İ.’nin sesine uyanan 6 yaşındaki kızının feryatları üzerine Keriman İ., komşularını çağırarak eşinin yaralı olduğunu söyledi. Ambulansla Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Recep İ. kurtarılamadı.

  6 SAAT SORGUDA KALDI

  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Keriman İ.’yi sorguya aldı. Yaklaşık 6 saat ifadesi alınan Keriman İ., eşini Hakkari’den gelen sevgilisi Keşfettin’in öldürdüğünü itiraf etti. Keriman İ., sevgilisinin cep telefonu numarasını polise vererek Ağrı’da yakalanmasını sağladı. Erzurum’a getirilen Keşfettin Ö., sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

  TUTUKLANDILAR

  Savcılıkta ifade veren Keşfettin Ö., Keriman’ı ’Aysel’ olarak tanıdığını ve evli olduğunu bilmediğini söyledi. Keşfettin Ö., öldürdüğü kişinin sevgilisi Aysel’in ağabeyi olduğunu bildiğini söyledi. Suçunu itiraf eden Keriman İ. ifadesi boyunca 1,5 yaşındaki oğlunu sorarak eşini çok sevdiğini söyledi.

  Psikolog nezaretinde Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’ndan getirilen 6 yaşındaki Deniz, savcıya babasını kanlar içinde gördüğünü bildirdi. Deniz, "Annem sürekli telefonla başkalarıyla konuşuyordu. Babam da buna kızarak dövüyordu" dedi.

  Savcılık tarafından nöbetçi 2’nci Sulh Ceza’ya sevk edilen Keriman İ. ve Keşfettin Ö. tutuklandı. Yakınları tarafından cenazesi alınan Recep İ., memleketi Hakkari’de toprağa, dört çocuk ise Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’na verildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı