Gündem Haberleri

  Keriman Hanım’ın cinayet oyunu

  Hümeyra PARDELİ/DHA
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dört çocuk annesi Keriman İnan, Hakkâri’de tanıştığı genci Erzurum’a çağırıp 7 yıllık eşini, “Beni döven ağabeyim” diye tanıtarak öldürttü. Keriman İnan ve o genç tutuklandı.

  KORUCU olan babası memleketleri Hakkâri Şemdinli’deki bir çatışmada şehit olduğu için Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nde yardımcı personel olarak işe başlayan Recep İnan (32) ile amcasının kızı olan 7 yıllık eşi Keriman İnan (27), geçen yaz tatil için Hakkâri’ye geldi. 4 çocuk annesi Keriman İnan, iddiaya göre burada tanıştığı Keşfettin Öveç’e (23) Erzurum’a döndükten sonra kendisini, başka bir güzel kadının fotoğrafıyla “Aysel” olarak tanıtıp mesaj gönderdi. 6 ay aşk mesajları gönderdiği Öveç’i geçen hafta, “Ağabeyim beni dövüyor, gel onu öldür” diyerek Erzurum’a çağıran Keriman İnan “Ağabeyim uyuyunca seni eve çağıracağım. Kapıyı, Hakkâri’de tanıştığın Keriman açacak” dedi. Keriman İnan 9 Ocak’ta eşi uyuyunca, 23.30 sıralarında Öveç’i çağırıp, bir bıçak verdi. İnan’ı uyuduğu odada 23 yerinden bıçaklayan Öveç, üzerine kan sıçradığı için İnan’ın kıyafetlerini giyip çıktı. Yaralı halde sürünerek odadan çıkan Recep İnan’ın sesine uyanan 6 yaşındaki kızının feryatları üzerine Keriman İnan, komşuları çağırdı. Hastaneye kaldırılan İnan kurtarılamadı.

  Annem sürekli telefondaydı

  6 saat ifade veren Keriman İnan, eşini Keşfettin Öveç’in öldürdüğünü itiraf edip polise cep numarasını vererek Ağrı’da yakalanmasını sağladı. Öveç ifadesinde Keriman’ı “Aysel” olarak tanıdığını, evli olduğunu bilmediğini, öldürdüğü kişiyi de sevgilisi Aysel’in ağabeyi olarak bildiğini söyledi. İnan çiftinin kızı da “Annem sürekli telefonla konuşuyordu. Babam da kızıp dövüyordu” dedi. Keriman İnan ve Keşfettin Öveç tutuklandı, İnan çiftinin 4 çocuğuysa çocuk yuvasına verildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı