« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kerem Gönlüm: Grubu 1. bitireceğiz

İtalya'nın Bormio kentindeki kamp çalışmasını tamamlayan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Eylül ayında Polonya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için oldukça iddialı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Milli oyunculardan Kerem Gönlüm, Bormio'da yaptığı açıklamada, “Avrupa Şampiyonası bizler için önemli bir sınav olacak. Kendimize güveniyoruz. İnşallah grubu birinci bitireceğiz. Bunu yapabilecek güce sahibiz. Elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kerem Gönlüm, Bogdan Tanyeviç yönetiminde süren hazırlık çalışmaları akabinde kendilerini zorlu bir mücadelenin beklediğine de işaret ederek, "Avrupa Şampiyonası'nda grubumuz zor bir grup. Kağıt üzerinde bizden zayıf görünebilirler, ama Polonya zaten ev sahibi. Litvanya zaten bir ekol olduğu için anlatmaya bile gerek yok. Bulgaristan'ın başında önemli bir antrenör var. Bizim en büyük avantajımız, takım olmayı başarmış olmamızdır" diye konuştu.

Milli takımın özellikle son iki yıllık dönemde çok iyi bir performans sergilediğini hatırlatan Kerem Gönlüm, "Türkiye, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. Avrupa Şampiyonası bu açıdan da önemli. Ev sahipleri olarak dünya şampiyonası öncesinde basketbol kamuoyuna bir mesaj göndermemiz gerekiyor" dedi.

ENDER ARSLAN: “TECRÜBELİ OYUNCULARLA GENÇLER İYİ KAYNAŞTI. BU İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR”

Milli oyunculardan Ender Arslan ise takımdaki ekip ruhunun güçlenmesinin önemli bir faktör olduğuna değinerek, "Takımın iskeleti aslında geçen sene oluştu. Bu sene de devam etti. Tecrübeli oyuncularla gençler gerçekten iyi kaynaştı. Birlikte oynamaktan ve beraberce mücadeleden zevk alan bir ekibiz. Bu işimizi kolaylaştırıyor" diye konuştu.

OĞUZ SAVAŞ: “AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA EN İYİ DERECEYİ YAPMAK İÇİN OYNAYACAĞIZ”

Oğuz Savaş da Bormio'da yorucu, ama yararlı bir idman dönemini tamamladıklarını hatırlatarak, "Avrupa Şampiyonası'nda en iyi dereceyi yapmak için oynayacağız. Performans değerlendirmek için henüz erken, ama favori takımlar arasına girebiliriz. En kötü ihtimalle çeyrek finale kalmamız gerekiyor. Bunu yapabilecek güçteyiz. Hep birlikte iyi mücadele edersek bunu pekala başarabiliriz" dedi.

A Milli Takım ve teknik heyet, bu sabah yaptığı idmanla, 24 Temmuz'da geldiği Bormio'daki kamp çalışmalarını tamamlamış oldu. Millilerin, yarın Milano'dan THY'nin tarifeli seferiyle Türkiye'ye hareket ederek, TSİ 14.45'te İstanbul'a ulaşmaları bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz