« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kerem’den daha akıllıyız

Doping Kurulu Başkanı Atasü, ‘Cathine akıllı seçim ama yine de yakalamışız’ dedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TFF Doping Kurulu Başkanı Prof.Dr. Turgay Atasü, futbol dışındaki spor dallarında dopingle mücadelenin zorluğuna dikkat çekerken Kerem Gönlüm olayına da farklı bir bakış açısı getirdi. 2006’dan beri sağlık kurulu başkanlığını yaptığı basketbolda işlerin daha güç yürüdüğüne dikkat çeken Atasü, şunları söyledi:
Harika bir madde
“Efes Pilsenli Kerem’de “Cathine’’ maddesini yakaladık. Bu maddenin doğal yollardan alınması mümkün değil. Türkiye’ye nasıl girdi bilemiyorum. Bana bir görev  verseler, bulamam o maddeyi. Kaç senedir bu işin içindeyim. Çok güzel, harika seçilmiş bir madde. Çünkü 3 saatte vücuttan atılabiliyor, kanda limitin altına düşüyor.
Ben bunu resmi olarak Turgay Demirel’e de yazdım zaten. Çok akıllı seçim. Helal olsun, tebrik ederim, gider öperim kendilerini. Ama biz yine de yakalamışız, aferin bize. F.Bahçe, sporcularıyla özel doping sözleşmesi yapmış.
Kığılı’yı aradım
Abdullah Kiğılı’yı arayarak doğruluk payını öğrenmek istedim. Ancak bana geri dönen olmadı. Eğer doğruysa, TFF olarak kendilerine bir teşekkür yazısı göndereceğiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz