Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kerem de evleniyor

Kerem Tunçeri, geçtiğimiz hafta Basketbol A Milli takımımızın Efes Cup’ta İtalya’yı 25 sayı farkla yenerek kupayı aldığı maçta, performansıyla göz doldurmuştu.

İşte o maçta, Tunçeri’nin her sayısında ve asistinde ayağa fırlayıp alkışlayan bir güzel gözüme çarpmıştı. Tuğba Çıkrıkçı adlı bu genç kızın, Tunçeri’nin nişanlısı olduğunu öğrendim. İkiliye final maçının ertesi günü de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki Sezen Aksu konserinde rastladım.

Arazi alıyorlar

Yılın büyük bölümünü Bodrum-Türkbükü’ndeki evlerinde geçiren Ercan-Müge Canmutlu çifti, şimdi de orada bir arazi satın almak niyetindeymiş. Çok yorulduğunu, İstanbul ve Ankara’daki işlerini yavaş yavaş tasfiye edeceğini söyleyen Ercan Bey, artık yeni bir düzen kurmak, eşine ve çocuğuna daha fazla vakit ayırmak istiyormuş. Canmutlu çifti, bunun için de Hattat Koyu’nda yeni bir arazi arayışına girmiş. Sonunda 30 dönümlük bir arazi bulan çift, fiyatta anlaşılırsa arazinin yeni sahibi olacakmış.

Her yerde iş var

Sahibi olduğu GİMA’yı geçtiğimiz aylarda Sabancı ailesine satan Hüsnü Özyeğin’e Swissotel’de rastladım. Aynı zamanda Finansbank’ın patronu olan Özyeğin, burada verilen davete oğlu Murat ile gelmişti. Süzer Plaza’nın en üst katındaki Residence’da iki daire alan, bunlardan birine kendisi yerleşip diğerini de eşi Edvina Sponza Özyeğin ile oturması için oğluna hediye eden Hüsnü Bey’in keyfi yerindeydi. Baba-oğul gece boyunca ağırlığını iş konularının oluşturduğu sohbetlerini sürdürdü.

Ailece eğlendiler

Buket-Hayrettin Taşdelen çifti ile kızları Melissa, geçtiğimiz akşam Reina’daydı... Salı akşamları burada program yapan Ferhat Göçer’i izlemek üzere masalarına kurulan Taşdelen ailesi, geç saatlere kadar gönüllerince eğlendi.

Geç gelen tatil

Sema Basa’nın kızı Saba, iki hafta önce Büyük Kulüp’te emlakçı Kerim Güceylioğlu’yla evlenmişti. Düğün telaşı nedeniyle yaz boyunca tatil yapma fırsatı bulamayan Saba-Kerim Güceylioğlu çifti, balayını fırsat bilip geçen hafta Bodrum’a gitti. Yeni evliler, ay sonuna kadar orada kalacakmış.

Doğum için ABD’ye gidecek

Bahar-Ozan Şer çifti, dört yıl önce Paris’te evlenmiş, şatafatlı düğünleri günlerce konuşulmuştu. Çiftin ilk bebekleri ise iki yıl önce Miami’de dünyaya geldi. Bahar Hanım ile eşi, şu sıralar ikinci çocuk heyecanını yaşıyorlar. Yaklaşık iki ay sonra yine bir erkek bebek kucaklarına alacak olan Şer çifti, doğum yapacakları yer konusunda da çoktan karara varmışlar; Amerika... Geçtiğimiz gece Tülin Şahin ile Mehmet Özer’in Swissotel’in Chalet Bahçesi’nde düzenlenen düğün davetinde rastladığım Bahar Hanım, doğum için önümüzdeki ay Miami’ye gideceğini, iki yaşındaki oğlunu da giderken yanında götüreceğini söyledi.

Sortie’de renkli gece

1994’te açılan İstanbul ve Ankara’daki bürolarıyla Türk seyahat acentelerinin Amadeus Global Rezervasyon sistemine bağlantısını sağlayan Amadeus’un geleneksel partisi, bu yıl Sortie’de gerçekleşti. Amadeus Türkiye Genel Müdürü Nil Canal’ın ev sahipliği yaptığı gecede, tüm çalışanlar geç saatlere kadar eğlenerek iş streslerini üzerlerinden attı. Partinin ilerleyen saatlerinde, Amadeus ile 10 yıldır birlikte çalışan 42 acenteye de plaketleri verildi.

İşleri yolunda

Arnavutköy’deki balıkçı Fishmekan’ın sahibi Hakan Özkaykı, geçtiğimiz akşam 1905 GSYİAD’ın (Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği) Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediği partiye katıldı. İşlerin iyi gittiğini söyleyen Özkaykı’nın neşesi yerindeydi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI