ANTALYA HABERLERİ

Kepezli Hayırseverlerin İsmi Ölümsüzleşiyor

IHA
04.10.2015 - 11:24Son Güncelleme :

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ'NÜN BAŞKANLIK ETTİĞİ MECLİSTE İLÇEYE SAĞLIK ALANINDA HİZMET VEREN İŞADAMLARININ İSİMLERİNİN YAPTIRDIKLARI ESERLERE VERİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

IHA

Kepez Belediyesi Meclisi, bir okula bilişim sınıfı açan ANTGİAD’ın ismini bir parka, sağlık merkezi yaptıran işadamının ismini de buraya vermeye, olumlu oy verdi. Mecliste Gülveren Mahallesine bir yurt yapılması ve Hamza Taş Bulvarı’nın uzatılması da kararlaştırıldı
Kepez Belediyesi Meclisi, ilçeye sağlık ve eğitim alanında yatırım yapan işadamlarının isimlerini ölümsüzleştiriyor. Kepez Belediyesi Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında AK Parti grubu, hayırsever işadamlarının isimlerinin yaşatılması önerisini ek gündem maddesi olarak sundu. Kuzeyyaka Mahallesi’ndeki aile sağlığı merkezinin yapımına katkıda bulunan işadamı Bolat Yıldırım’ın isminin bu sağlık merkezine verilmesi ile Santral Mahallesi’ndeki Fatma Parıltı Ortaokulu’na bilişim sınıfı açan ANTGİAD’ın ismini, Gazi Mahallesi’ndeki 6615 ile 6616 Sokaklarının kesiştiği noktadaki parka verilmesi, meclis üyelerince kabul edildi.
ASM TAMAMLANIYOR
Sağlık merkezi ile parka isim verilmesi gündemlerini ayrı ayrı açıklayan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Kuzeyyaka Mahallesi sakinlerinin sağlık ocağı talepleri olduğunu hatırlattı. Artık sağlık ocağı yerine aile sağlığı merkezlerinin yapıldığını da belirten Tütüncü, isim verilmesi önergesini şu sözlerle açıkladı; “Biz de vatandaşlarımızın taleplerine yanıt vermek adına burada adım atmıştık. Hemşerimiz Bolat Yıldırım, inşaatın yüzde 50’sini üstlenmeyi ve bunun karşılığında da isim koyulmasını talep etti. Karkas sıva ve çatı dahil kısımlarını tamamladı, taahhüdünü yerine getirdi. Biz de ince işçiliğini yapıyoruz. Yakında açılışını gerçekleştireceğiz. Hem nezaket olsun, hem hayra teşvik olsun diye bu önergeyi meclise getirmiş olduk.”Antalya Genç İşadamları Derneği’nin de (ANTGİAD) Fatma Parıltı Ortaokulu’na tam donanımlı bir bilişim sınıfı kazandırdığını açıklayan Başkan Tütüncü, “ANTGİAD’ın bu özverili çalışmaları hem mahalle sakinleri, hem okul aile birliği, hem de belediyemizce takdirle karşılandı. Biz de onlara bir parka isimlerini vererek ödüllendirilmesini öneriyoruz.” dedi.
GÜLVEREN MAHALLESİNE YURT
Kentsel dönüşüm yapılacak Gülveren Mahallesi’nde Diyanet Vakfı tarafından öğrenci yurdu yapılması önergesi de, oybirliğiyle kabul edildi. Mahallenin gecekondu bölgesinde karakol ve PTT yapımı için ayrılan alanın değerlendirileceğini açıklayan Tütüncü, mahalle sakinlerinin bu iki kuruma ihtiyaç duymadığını belirttiklerini söyledi. Her iki kurum için de küçük kalan bu alanı biraz daha genişleterek 0.80 emsal ile yurt yapımına ayırmak istediklerini belirten Tütüncü, “Burada bir yurt ihtiyacı derinden hissediliyor. Türkiye Diyanet Vakfı’nın da talebiyle, bu alanda yurt yapılmasını arzu ettik. Araziyi biz temin edeceğiz, Türkiye Diyanet Vakfı da 300- 400 öğrenci kapasiteli modern bir yurdu bölgemize kazandıracak. Bu yurdun bölge için çok anlamlı olacağını düşünüyorum.” diyerek, meclis üyelerini bilgilendirdi.
HAMZA TAŞ BULVARI UZATILIYOR
Antalya’nın 4. giriş noktası olarak planlanan Hamza Taş Bulvarı’nın uzatılması talebi de, meclisten geçti. Varsak Kavşağı’ndan başlayarak Duacı Mahallesi’ne doğru uzanan 2 gidiş ve 2 geliş olan bulvarın, Kiriş Mahallesi’ne kadar uzatılması için gereken 1/1000’lik plan da tamamlandı. Planın tamamlanmasıyla bulvarın tamamlanmasının önünde hiçbir engel kalmadığını vurgulayan Tütüncü, “Kent ulaşımının kolaylaşması, Burdur tarafından gelip ilçemize ulaşmak isteyenler için kolaylık sağlayacak bir yol olacak. Köylere ve köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezlerine ulaşımı kolaylayacak bu yol, bölgenin kalkınmasına da katkı sağlayacak. Orman Bölge Müdürlüğü’nün yolun geçeceği güzergahtaki çalışmasını tamamlamasıyla birlikte, bu yolun yeni yılın üçüncü ayında tamamlanmış olacaktır.” şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepezli Hayırseverlerin İsmi Ölümsüzleşiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 11 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepezli Hayırseverlerin İsmi Ölümsüzleşiyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı