ANTALYA HABERLERİ

Kepez'in Yıldızları Projesi'ne başlandı

AA / Güç Gönel
29.01.2015 - 12:29Son Güncelleme :

- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "Çocukları sporla sanatla kültürle meşgul etmeliyiz. Sevgimizden, ilgimizden mahrum etmemeliyiz"

AA / Güç Gönel

ANTALYA (AA) - Kepez ilçesinde futbola yetenekli çocuklarla başlatılan Kepez'in Yıldızları Projesi'ne, veliler ve çocukların katıldığı toplantıyla start verildi.

Türk futboluna yetenekler kazandırmak hedefiyle hazırlanan Kepez'in Yıldızları Projesi, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün de katıldığı veli bilgilendirme toplantısıyla başladı.

Kepez'deki 70 ilköğretim okulundan seçilen bin 160 yetenekli çocuk ile velileri, Hasan Doğan Stadı'na davet edildi. Kepez Belediyespor Kulübünün projeyi nasıl yürütüleceğinin açıklandığı toplantıya gelen Başkan Tütüncü, çocuklarla şakalaştı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Çocukların geleceği için önemli bir adım attıklarını vurgulayan Tütüncü, Kepez'deki okullardaki tüm öğrencilerin spor alt yapısına kazandırılması amacıyla Türkiye'ye örnek projeyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çocukların daha iyi eğitim alarak geleceğe güvenli adımlar atmasını istediklerinin altını çizen Tütüncü, "Çocuklar 15 gün boyunca turnuvaya tabi tutulacak, neticesinde de tüm masraflarının belediyece karşılanmak üzere spora yönlendireceğiz. Bu sırada zaman zaman velilerimiz, çocuklarımız ve benim de katılacağım toplantılar olacak. Yeter ki çocuklar spora kazandırılsınlar" diye konuştu.

Kepezli çocukların milyon dolarla anılan futbolcular olarak anılmasını dilediklerini belirten Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Niye olmasın? Biz milyon dolarlar veriyoruz yabancı transferlere. Bu futbolculara baktığımızda bizim çocuklarımızdan belki çok çok daha gerisindeler. Hem paramız yabancıya gitmesin hem çocuklarımız arasından sportif yetenekler çıkartalım. Çocukları sporla sanatla kültürle meşgul etmeliyiz. Sevgimizden, ilgimizden mahrum etmemeliyiz. Televizyonlarda her gün çocukların uyuşturucu batağına saplandıklarını görüyoruz. Bu çocuklar sizin olduğunuz kadar bizim de çocuğumuz."

- Kepez 7 bölgeye ayrılacak

Proje koordinatörü antrenör Şakir Filiz de ilkokulları kapsayan ilk etapta 14 bin çocuk arasından bin 160 yeteneği tespit ettiklerini kaydetti.

İkinci etapta ortaokul öğrencilerini de dahil edeceklerini belirten Filiz, Kepez'i 7 bölgeye ayırarak çocuklarla teknik, fiziksel, sporcu kimliği gibi başlıklardaki alt yapı eğitimlerini vermeye başlayacaklarını anlattı.

Filiz, şöyle konuştu:

"Seçilen öğrencilerimizi kendi okulundan alıp sahalara getireceğiz. Bu çalışma sürekli olacak, bırakmamak için elimizden geleni yapacağız. Ortaokullar etabına da başladığımızda, toplam 30 bin çocuğa ulaşmış olacağız. Hedefimiz belirlediğimiz okullara yakın bölgelerde gruplar oluşturup, oralara antrenör tayin ederek çalışmalarımızı sürdürmek."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez'in Yıldızları Projesi'ne başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 12 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez'in Yıldızları Projesi'ne başlandı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı