ANTALYA HABERLERİ

Kepez'den 27'nci bilişim sınıfı

DHA
30.05.2018 - 14:36Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, 50 okula bilişim sınıfı projesi kapsamında 27'nci bilişim sınıfını Ayşe- Ahmet Atmaca Ortaokulu'na açtı. Geleceğin teknoloji ile şekilleneceğini vurgulayan Başkan Hakan Tütüncü, öğretmenlerden yeni fikirler üretmeleri konusunda çocukları teşvik etmelerini istedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçesindeki okullara bilişim sınıfı kazandırmaya devam ediyor. 27. bilişim sınıfını Ayşe- Ahmet Atmaca Ortaokulu'na armağan eden Başkan Hakan Tütüncü, öğretmenlerden yeni fikirler üretme konusunda çocukları teşvik etmelerini istedi.

Öğrencilere İstanbul'u 21 yaşındayken fetheden Fatih Sultan Mehmet örneğini veren Başkan Tütüncü, “O büyük komutan acaba nasıl yetişmişti. Gönlünde fatih olma arzusunu nasıl içinde yeşertmişti. Hepimizin bunu çok iyi anlaması, algılaması gerekiyor. O küçük Mehmet, 7 yaşından itibaren 'Ben İstanbul'u fethetmeliyim' dedi. Bunun için de fizik, matematik, kimyayı çok iyi öğrenmeliyim diyerek çalıştı. Bugünkü 11 yaşındaki çocuklar da büyüdüklerinde ülkelerini geleceğe taşıyan büyük atılımlar yapacaklarsa, günün eğitim metotlarına göre kendilerini hazırlamalılar. Fatih bugün yaşasaydı, çocuklara 'Tasarımı çok iyi bilmelisiniz, bilişim teknolojilerinde çok ileri gitmelisiniz gençler' derdi. Çünkü bugünün yükselen değerleri bunlar."

BİLİŞİM DAHA DEĞERLİ

Geçen günlerde 18 milyar dolara satılan Whatsapp örneğini veren Başkan Tütüncü, Türkiye'nin 95 yıllık ürettiği hiçbir markanın bu kadar değerli olmadığını kaydetti. Sadece 52 kişi tarafından kurulan, fiziksel yapısı olmayan, akıllı telefonlardaki bir bilişim sisteminin Telekom, Petrol Ofisi, TÜPRAŞ, İPRAŞ gibi markalarımızdan çok daha değerli olduğu örneğini veren Tütüncü, "Yeni bir bakış açısıyla öğrencilerimize yaklaşmamız, onları yeni dünyaya çekmemiz gerekiyor. Onların yeni fikirler üreten yanlarını desteklemeliyiz. Onları yeni fikirler üretmeye cesaretlendirmeliyiz" dedi.

Bilişim sınıflarıyla çocukları bilgisayar ve internetle tanıştırmanın yeterli olmayacağını düşünerek Kepez Kodlama Eğitim Merkezi'ni açtıklarını aktaran Tütüncü, geleceğin dili olan kodlama eğitimine isteyen herkesin katılabileceğini vurguladı. Tüm bu çalışmaların çocuklarımızı geleceğe daha güçlü hazırlamak için yapıldığına işaret eden Tütüncü, “Okullarımızın her zaman yanında olduk. Asfaltsa asfalt, boyaysa boya, araç ise araç verdik. Ama artık sizi geleceğin teknolojileriyle tanıştırmamız, sizi farklı dünyaya hazırlamamız lazım. Ülkemizin geleceği farklı olsun derdindeyiz. Bu dertle farklı projeler geliştiriyoruz. Bu imkanları değerlendireceğinize inanıyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kepez'den 27'nci bilişim sınıfı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı