ANTALYA HABERLERİ

Kepez Hastanesi Yılbaşından Sonra Hasta Kabulüne Başlıyor

IHA
25 Ekim 2015 - 13:07Son Güncelleme : 25 Ekim 2015 - 13:08

İNŞAATI TAMAMLANAN KEPEZ HASTANESİ'NİN YILBAŞINDAN SONRA HASTA KABULÜNE BAŞLAYACAĞI AÇIKLANDI

IHA

Kepez Devlet Hastanesi, yılbaşından sonra hasta kabulüne başlayacak. 2010 yılında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün girişimleriyle yatırım programına alınan Kepez Hastanesi, aynı zamanda Antalya’nın, ilk engelli dostu ve tablet hastanesi olacak.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği ile Sütçüler bölgesine inşa edilen hastanenin maliyeti yaklaşık 150 milyon lira olarak belirlendi. Hastanenin temeli, 3 Mart 2014’te atılmıştı.
GEÇİCİ KABUL YAPILACAK
Kepez Devlet Hastanesi Koordinatör Başhekimi Opr. Dr. Adil Gökmen, hastane hizmet binasının geçici kabulünü önümüzdeki aylarda yapacaklarını söyledi. Gökmen, Kepez Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne ise 2016’nin ilk aylarında başlayacaklarını aktardı. Başhekim Gökmen, hastanede 109 çift, 98 tek kişilik oda, 76 yoğun bakım yatağı ve 13 birinci sınıf ameliyathanenin bulunduğunu belirtti. Kepez Devlet Hastanesi, 76 yoğun bakım yatağı ile bu alanda Antalya’nın en büyüğü olacak.
İLK ENGELLİ DOSTU HASTANE
Başhekimi Opr. Dr. Adil Gökmen, Sağlık Bakanlığı’nın, "81 İle Engelli Dostu Hastane” projesinin Antalya’da ilk olarak Kepez Devlet Hastanesi’nde uygulanacağını kaydetti. Engelli dostu hastanelerde yerde görme engelliler için yürüme bantları; işitme engelli hastaların doktorlarla iletişim kurmasını sağlayacak işaret dilini bilen personel olacak. Hastanelerdeki bütün işaretler, yönlendirme levhaları görme engellilerin anlayabileceği şekilde Braille Alfabesi’yle yazılmış olacak. Ayrıca, önemli noktalarda, laboratuarların bekleme salonlarında, röntgen ve poliklinik kayıt gibi yerlerde görme engellilerin yönlendirmelerini sağlayacak sesli kiosklar bulunacak. Görme engelliler, sorduğu soruya kiosk üzerinden cevap alarak, gideceği yöne yönlendirilecek.
İLK TABLET HASTANE OLACAK
Gökmen, Sağlık Bakanlığının ’kağıtsız hastane’’ projesini, Antalya’da ilk olarak Kepez Devlet Hastanesi’nde hayata geçeceğinin altını çizdi. Proje ile tüm işlemler elektronik ortamda gerçekleştirilecek. ’’Kağıtsız Hastane’’ projesiyle tedavi sürecinde hastalarla ilgili tüm verilere tablet bilgisayarlar ya da akıllı telefonlarla ulaşılabilecek. Proje ile doktor ve hemşireler kağıt-kalem yerine tablet bilgisayar kullanacak.
Antalya’nın en büyük onkoloji merkezi de Kepez Hastanesi’nde kuruluyor. Yanık tedavi merkezinin olacağı hastanede, anjiyo ve açık kalp ameliyatları da yapılacak.
ŞEHİRLEŞMEYE KATKI SAĞLAYACAK
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de ilçeye kazandırılmasında büyük emeği olduğu hastane yatırımını, bölgenin kalkınmasını sağlayacak bir lokomotif olarak gördüğünü söyledi.. Başkan Tütüncü, "Ada bazı mülkiyet problemi nedeniyle gecekondu yapılaşmasında kalan ilçenin doğu yakasının kalkınmasını sağlamak için önemli bir lokomotife ihtiyaç vardı. Bu lokomotifin devlet hastanesi olacağını düşündük. Hastane yatırımı ve emsal artışı, kapalı olan imarlı yolların açılması çalışmalarımız sonrası bölgeye, hem kamu hem de özel sektör yatırım yapmaya başladı. Kepez Devlet Hastanesi, Sütçüler bölgesinde 53.500 metrekarelik arsa üzerine inşa ediliyor. Kepez Belediyesi, hastanenin çevresindeki imarlı yolları açtı ve bu yolları sıcak asfaltla kapladı. Doğalgaz dağıtım firmasıyla hastaneye doğalgaz getirilmesinde de mutabakata varıldı.
Başkan Hakan Tütüncü, 2010’da Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nin temel atma törenine katılan dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşme neticesinde 10 yıldır yapılması beklenen hastaneyi, bakanlığın yatırım programına alınmasını sağlamıştı..

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez Hastanesi Yılbaşından Sonra Hasta Kabulüne Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez Hastanesi Yılbaşından Sonra Hasta Kabulüne Başlıyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı