ANTALYA HABERLERİ

Kepez’de Simge Eserin Ödülleri Verildi

IHA
11.10.2015 - 13:30Son Güncelleme : 11.10.2015 - 13:31
IHA

Kepez Belediye Başkanı Başkan Hakan Tütüncü, Masa Dağı’nda 200 dönümlük alanı kapsayan Odak Yapı Mimari ve Çevre Düzenleme Fikir Projesi Yarışması’nda dereceye giren eserlerin sahiplerine ödüllerini verdi.
Kepez Belediyesi’nin, Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda düzenlediği fikir proje yarışmasın, kolokyumu(akademik tartışma) ve ödül töreni Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Törene Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye başkan yardımcıları Sebahat Adanır, Mustafa Özsoy, Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Cem Oğuz, Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şube Başkanı Keziban Arıcan ile yarışmada ödül alan isimler katıldı.
"SİVİL İNİSİYATİFİ KANAAT ÖNDERİ OLARAK GÖRDÜK"
Jüri üyelerinin ve yarışmada yer alan tasarımlarda imzası bulunan isimlerin projelerle ilgili görüşlerini dile getirmesinden sonra kürsüye gelen Başkan Hakan Tütüncü, "7 yıllık belediyeciliğimizde meslek odaları ve sivil inisiyatifle birlikte, beraber önemli kararları oluştururken ortak aklın harekete geçirilmesi noktasında sivil inisiyatifi adeta kanaat önderleri olarak kabul ettik. Aslında yönetenlerle, sivil toplum kuruluşları arasında olması gerekeni yaptığımız kanaatindeyim. Daha evvel de güzel bir mimarlık yarışması neticesinde oluşturduğumuz eserler vardı. Yarışmada birinci eserler sadece proje aşamasında kalmadı. Bu projeleri hayata da geçirdik. Şehrin ortak noktaları üzerinde de bu alanı nasıl kullanabiliriz anlamında birçok çalışmayı gerçekleştirdik" dedi.
PROJELER KİTAPLAŞTIRILACAK
Tütüncü, odak yapı proje yarışmasında da yapacakları eserle ilgili ortak aklın uzmanlarının düşüncelerini görmek istediklerini kaydederek, "Yarışma ortak akılları harmanlamaya ve jürimiz marifetiyle süzgeçten geçirmeye dönüktü. Jürinin içerisinde danışman jüri üyesi olarak eserler sergilenmeye başlayınca inceleme imkanım oldu. Çok farklı tasarımlar meydana getirilmişti. Bu tasarımları kitaplaştırarak, yarışmayı tarihe düşülmüş bir not haline getirmek istiyoruz” diye konuştu.
Yarışma jürisine, danışman jürilere, Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın’a teşekkür eden Başkan Hakan Tütüncü, yarışmada dereceye giren projelerin sahiplerini de kutladı.
Tütüncü konuşmasının ardından dereceye giren isimlere plaketlerini ve para ödüllerini takdim etti. Tütüncü, danışman jürilere ve yarışmada görev alan personele de plaket verdi.
Tören, Banu Garip ile yarışma 1.’si olan Ervin Garip’in projesini tanıtmasıyla sona erdi.
KEPEZ’E İSMİ GİBİ SİMGE
Antalya kent merkezinin kuş bakışı gören Masa Dağı’na kazandırılacak olan simge eser için düzenlenen ulusal fikir proje yarışmasında Kepez isminin anlamlarından biri olan taç şeklinde tasarlanan eser birinci olmuştu.
Odak yapı ile kültür ve doğa parkı, Çankaya Mahallesi sınırlarındaki kent merkezinin ve Antalya Körfezi’nin kuş bakışı görüldüğü 200 dönümlük alana inşa edilecek. Yarışmada birinci olan eser de Kepez isminin anlamlarımdan biri olan taç şeklinde tasarlandı. Simge yapıda restoran, kafetarya, sergi alanları, ve seyir terasları olacak. Kültür ve doğa parkında ise su havuzları, yürüyüş parkurlu, spor alanları yer alacak.
Yarışma 1’inci’sine 40 bin lira, 2’incisine 30 bin lira, 3’üncüsüne 20 bin lira, 5 mansiyona ise 10 bin lira ödül verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez’de Simge Eserin Ödülleri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez’de Simge Eserin Ödülleri Verildi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı