ANTALYA HABERLERİ

Kepez Belediyesi’nden ’Ağaç’ Açıklaması

IHA
09.10.2015 - 12:32Son Güncelleme : 09.10.2015 - 12:33

KEPEZ BELEDİYESİ, İMARLI YOLDA KALAN AĞAÇLARIN KESİLDİĞİNE İLİŞKİN İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

IHA

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi’nde imarlı yolda kalan ağaçları, sökümü yapılarak başka bir alana dikilmesi amacıyla, budadıklarını söyledi. Tütüncü, yolun orta refüjünde kalan ağaçların ise kesinlikle kesilmeyeceğinin altını çizdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yazılı bir açıklama yaparak “Fabrikalar Mahallesi’nde belediye tarafından ağaç kesimi yapıldığı” iddialarını belgeleriyle yalanladı.
Başkan Tütüncü, Fabrikalar Mahallesi’ndeki 3501 Sokak’ı, bölgede yaşayanların isteği doğrultusunda, mevcut imar planına uygun şekilde geniş ve modern bir cadde haline getirmek için yol genişletme çalışması başlattıklarını hatırlattı.
Sokağın, Namık Kemal Bulvarı ile Dumlupınar Bulvarı arasında kaldığını anımsatan Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin, sokağın Dumlupınar kısmına yeni bir kavşak yapacağını belirtti. Tütüncü, yeni kavşak ile 3501 Sokak’ın, Adnan Selekler Caddesi’ne oradan da Akdeniz Sanayi Sitesi’ne ulaşımı sağlayan 75. Yıl Caddesi’ne bağlanacağını aktardı.
YOLU DARALTAN AĞAÇLAR TAŞINIYOR
Yeni kavşak çalışması sonrasında sokaktaki trafik yoğunluğunun artacağına işaret eden Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti: “Bu kapsamda mevcut imar planına uygun şekilde sokakta yol genişletme çalışması başlattık. Eski Pil Fabrikası’nın nizamiye kapısı bölümünde yol, ağaçlardan dolayı daralıyor. Trafik yoğunluğunu rahatlatmak, daralan yolu genişletmek amacıyla mevcut imar planında yol olarak gözüken bu alandaki ağaçları, sökerek başka bir alana nakletme kararı aldık. Bu amaçla yol ortasında kalan andız ağaçlarının sökümü yapılarak, başka bir yere dikiminin yapılması için Orman İşletme Müdürlüğü’nden yazılı bir dilekçe ile izin talebinde bulunduk.
ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN İZİN ALINDI
İzin talebine ilgili kurumun olumlu yanıt verdiğini ifade eden Tütüncü, “800 Metre uzunluğundaki yolun 120 metrelik bölümde yolu daraltan ağaçların kesilmeden bir başka yere kolaylıkla taşınması için söz konusu ağaçlara, ekiplerimiz tarafından gençleştirme budaması yapılmış. Bu ağaçlar, biyolojik bakımdan taşınabilir hale geldiğinde ise ağaç söküm makinesi ile sökülerek Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından uygun bir alan dikilecek.”
Başkan Hakan Tütüncü, taşınacak ağaçlar arasındaki çürümüş olan ve taşınması mümkün olmayan ağaçların ise kesildiğini ifade etti.
Tütüncü, yolun orta refüjünde kalan andız ağaçlarının ise kesinlikle kesilmeyeceğinin altını çizdi.
Yol açılmasının kamu yararına yönelik bir hizmet olduğuna vurgu yapan Tütüncü, açıklamasında şunları ifade etti: “Belediyemiz, halkımız için ürettiği tüm hizmetlerinde çevre duyarlılığını vazgeçilmez bir temel ilke olarak kabul etmiştir. Dönemimde 500 km. den fazla yeni yol açtık. Yol açım çalışmalarımız sırasında yolda kalan sağlıklı ağaçları, kesmedik, taşıdık ve bunu da pek çok kez basın yoluyla kamuoyu ile paylaştık. Bu hususu, vesileyle bir kez daha ifade ediyoruz. Yanlış bilgilerle belediyemiz ve ekiplerimiz aleyhine yapılan ithamlara delillerimizle cevap veriyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez Belediyesi’nden ’Ağaç’ Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez Belediyesi’nden ’Ağaç’ Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı