Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kenya'da bir şüpheli THY uçağıyla ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalandı

  Hürriyet Planet
  25 Eylül 2013 - 07:12Son Güncelleme : 25 Eylül 2013 - 10:08

  Kenya'nın başkenti Nairobi'de bir alışveriş merkezine hafta sonu düzenlenen korkunç saldırıyı soruşturan polisin THY'ye ait bir uçakla ülkeden ayrılmaya çalışan bir İngiliz'i sorguluyor.

  Daily Mail'in haberine göre, 35 yaşındaki erkek şüpheli, önceki gün öğleden sonra Jomo Kenyatta Havaalanı'nda Türk Hava Yolları'na ait bir uçağa binmek isterken yakalandı.

  Kenyada bir şüpheli THY uçağıyla ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalandı

  KUŞATMA BİTTİ, 3 GÜN YAS İLAN EDİLDİ

  Kenyada bir şüpheli THY uçağıyla ülkeden ayrılmaya çalışırken yakalandı

  Gözaltının Kenya polisinin bazı saldırganların kadın kılığına girerek alışveriş merkezinden kaçtığı yönündeki iddiaları soruşturması kapsamında gerçekleştiği bildirildi.

  Somali asıllı olduğuna inanılan İngiliz, yüzünde morluk olması, koyu renk güneş gözlükleri ve şüpheli hareketleri nedeniyle dikkat çektiği bildirildi.

  Şüpheli sorgusunda yüzündeki morlukların kısa süre önce Somali'ye yaptığı bir ziyaret sırasında yaşandığını belirtti. İngiliz pasaportu hakiki görünen zanlının Kenya vizesi bulunuyor ancak Kenya'ya girdiğine dair bir kayıt yok.

  İngiltere Dışişleri Bakanlığı dün akşam yaptığı açıklamada gözaltını doğruladı ve konsolosluk desteği sağladıklarını bildirdi.

  MI5 ve Scotland Yard da Somali'ye giden ve El Şebab'la bir şekilde ilişki kurup geri İngiltere'ye geri dönen İngilizleri araştırıyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı