DİYARBAKIR HABERLERİ

Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı

AA / Halil İbrahim Sincar
30 Aralık 2014 - 18:34Son Güncelleme : 30 Aralık 2014 - 18:34

- Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) kentsel altyapı hizmetlerinin geliştirilmesi ve çevresel altyapının oluşturulması veya iyileştirilmesini içeren "Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı" proje teklif çağrısına çıktı.

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Halil İbrahim Sincar

MARDİN (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) kentsel altyapı hizmetlerinin geliştirilmesi ve çevresel altyapının oluşturulması veya iyileştirilmesini içeren "Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı" proje teklif çağrısına çıktı.

DİKA genel Sekreteri Tabip Gülbay, yaptığı açıklamada, programın amacı kentsel yaşam kalitesinin artırılması ve çevresel sorunların sürdürülebilir bir yaklaşımla çözülmesi yoluyla Bölge’nin yaşanabilirlik düzeyinin artırılması olduğunu belirtti.

Program kapsamında desteklenecek projeler için tahsis edilen toplam tutarın 14 milyon 200 bin lira olduğunu aktaran Gülbay, şöyle konuştu:

" Proje başına verilecek olan destek miktarı asgari 500 Bin liradır, azami 2 milyon liradır. Programa başvurabilecek uygun başvuru sahipleri Belediyeler, İl Özel İdareleri, Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, Belediye Birlikleri, Orman İşletme Müdürlükleri, Su ve Kanalizasyon İdareleridir.Programın birinci öncelikli destek konuları içme ve kullanma suyu ile atık su yönetiminin etkin bir şekilde yürütülmesine yönelik olarak su arıtma tesislerinin kurulması, mevcut olanlarında kapasitelerinin geliştirilmesidir. Katı atık yönetimine yönelik olarak eski depolama sahalarının ıslah edilerek atık ayrıştırma ve atık geri dönüşüm tesisleri ile yer altı çöp konteynır sisteminin kurulmasıdır."

Bugüne kadar proje başına 2 milyon lira hibe desteğinin ilk defa verileceği mali destek programı proje teklif çağrısının 2 Mart 2015'te sona ereceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Diyarbakır haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Diyarbakır haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:45
  • Guneş
   05:30
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı