BURSA HABERLERİ

Kentsel Dönüşümdeki Emsal Artışa Tepki

IHA
04.07.2015 - 18:18Son Güncelleme :

KENTSEL DÖNÜŞÜMDEKİ EMSAL ARTIŞINA TEPKİ

IHA

Bursa’da toplanan sivil toplum kuruluşları kentsel dönüşümdeki emsal artışına tepki gösterdi.
Bursa’da Atatürk Heykeli önünde toplanan TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu, Bursa Barosu, Nilüfer Kent Konseyi ve DOĞADER üyeleri kentsel dönüşümdeki emsal artışına tepki göstermek için ortak basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Can Şimşek, belediye meclisinin mayıs ayı olağan toplantısında, 17 ilçenin nazım imar planlarının tümüne tepki göstererek, "Riskli bina tespit edilerek kentsel dönüşüm yapılması durumunda 0.50 emsal artışı yapılabilir şeklinde bir plan notu eklenmesine karar verildi. Bu kararın kontrolsüz yapılaşmanın önünü açacağı ve birçok bölgede ciddi fiziksel sorunları beraberinde getirecektir" dedi.
Şimşek, son yıllarda gerçekleşen parsel tabanlı plan değişiklikleriyle, alt yapı hizmetlerinin ve temel ihtiyaç kaynaklarının kenti taşımakta zorlandığını dile getirerek, "Yapılan 0.50’lik artış Bursa’ya altın vuruş yapmanın ötesinde bir anlam taşımıyor. Ayrıca imar kanunu ve yönetmeliklerde bu konuyla ilgili ‘herhangi bir yerde nüfus yoğunluğunu arttırıcı bir değişiklik yapılması durumunda nüfusun ihtiyaç duyacağı okul, sağlık, park, otopark’ gibi donatıların da oluşturulmasının zorunlu tutulmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı" açıklamasını yaptı.
Ayrıca Şimşek, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan yanlıştan dönülmesi için çağrıda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Kentsel Dönüşümdeki Emsal Artışa Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kentsel Dönüşümdeki Emsal Artışa Tepki haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  18:57
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı