Ege Haberleri

EGE

  Kentsel dönüşüm sırası Uzundere'de

  Hürriyet Haber
  30.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme: 29.06.2013 - 13:33

  Büyükşehir Belediyesi Bayraklı'nın hemen ardından, Uzundere için kentsel dönüşüm projesini de tamamladı.


  Proje, tıpkı Bayraklı'da olduğu gibi, önce Uzundere halkının beğenisine sunulacak.
  Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde olduğu gibi, Uzundere için hazırladığı kentsel dönüşüm projesini de bölge halkının bilgisine sunmaya hazırlanıyor. Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi'nin tanıtımından sonra, buradaki vatandaşlarla birebir görüşmelere başlanacak. İzmir-Aydın-Çeşme otobanı yanında bulunan Uzundere'de, 32 hektarlık alanda uygulanacak ve 497 yapıyı kapsayacak projeyle ilgili çalışmalar tamamlandı. Geçtiğimiz hafta Bayraklı Kentsel Dönüşüm Projesi'ni kamuoyuna açıkladıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kentin pek çok noktasındaki dönüşüm çalışmalarının yoğun şekilde sürdüğünü ve İzmirlilerin nefes alabilecekleri, sağlıklı yaşayabilecekleri yeni alanlar sunmak için projeleri birer birer hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.
  Bayraklı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin en önemli özelliğinin “yerinde dönüşüm” olduğunu vurgulayan Büyükşehir yetkilileri, “Kadifekale ve Yeşildere gibi heyelan bölgeleri hariç, İzmir genelinde uyguladığımız kentsel dönüşüm projelerinde ‘yerinde dönüşüm' prensibiyle hareket ediyoruz” açıklaması da yaptı.
  Halkı proje süreci hakkında bilgilendirmek amacıyla, farklı zamanlarda bölge içerisindeki 5 ayrı kahvehanede bilgilendirme toplantıları düzenlendi ve vatandaş talepleri değerlendirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı