Gündem Haberleri

  Kente korku salan 'kara çarşaflı' çete çökertildi

  DHA
  29.04.2016 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'da kara çarşaf giyerek, kuyumcuları soymaya çalışan 2 soyguncu, eş zamanlı düzenlenen operasyonla yakalandı.

  Diyarbakır Valiliği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır'da kuyumcu ve petrol istasyonlarında silahlı soygun yapanlarla yönelik 6 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, 2 kişinin yakalandığı belirtildi.

  Açıklamada, "Diyarbakır il merkezinde meydana gelen silahlı soygun olaylarının aydınlatılması ve çeşitli suçlardan aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince, 27 Nisan 2016 tarihinde 6 ayrı adrese operasyon düzenlemiştir. Operasyonda yapılan aramalarda, 1 adet tabanca, 1 adet pompalı tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 43 adet fişek, 35 gr esrar maddesi, 0,85 gr eroin maddesi, 22 adet çalıntı olduğu değerlendirilen cep telefonu, 2 adet çalıntı olduğu değerlendirilenr tablet bilgisayar, 1 adet çalıntı olduğu değerlendirilen dizüstü bilgisayar ele geçirilmiştir" denildi.

  Yapılan operasyon ile 3 petrol istasyonu ve 1 kuyumcuya yönelik olarak meydana gelen 4 ayrı nitelikli yağma silahlı soygun suçun aydınlatıldığı ifade edilen açıklamada, suçları işleyen 3 şahsın tespit edildiği de vurgulandı. Valilik kara çarşaf giyerek soygun yapan bu şahıslardan ikisinin yakalandığını duyurdu.

  Kara çarşaf giyen 2 erkek soyguncunun, bir kuyumcuya girerek soygun girişimi, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Soyguncalar kara çarşaf ve kollarında kadın çantalarıyla kuyumcuya girer girmez silah çektikleri görülürken, kuyumcunun kararlı tepkisi soygunu engelliyor. Kuyumcunun karşı koyması üzerine silahlı kara çarşaflı soyguncular, soygun girişiminden vaz geçerek kaçtıkları görülüyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı