GAZİANTEP HABERLERİ

Kent Konseyi Gaziantep’te Yapılan Çalışmaları İnceledi

IHA
15 Eylül 2015 - 19:44Son Güncelleme : 15 Eylül 2015 - 19:45

KENT KONSEYİ İMAR, ALTYAPI VE ULAŞIM ÇALIŞMA GRUBU, NURİ TURAN BAŞKANLIĞINDA GAZİANTEP’TE YAPILAN ÇALIŞMALARI YERİNDE GÖRMEK VE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE BİR TEKNİK GEZİ DÜZENLEDİ.

IHA

Kent Konseyi İmar, Altyapı ve Ulaşım Çalışma Grubu, Nuri Turan başkanlığında Gaziantep’te yapılan çalışmaları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere bir teknik gezi düzenledi.
Heyet, inceleme gezisine ilk olarak Gaziantep kültürünü yansıtan, bakır, sedef, kutnu gibi yerel ürünlerin modern bakış açısıyla tasarlanıp satışa sunulduğu Gaziantep Tasarım Mağazası’nı gezerek başladı. Heyet, daha sonra kentin en eski hanlarından biri olan ve Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan, Gaziantep için tarihi değeri olan Hışva Hanı’nı gezdi. Gaziantep’in türkülere konu olan, kentin adı anıldığında akla ilk gelenlerden olan hamamlar ve hamam kültürünü yaşatacak ve gelecek nesillere aktaracak olan Hamam Müzesi’ni de gezen heyet, şehrin eski mahallelerinden Düğmeci ve Sefer Paşa mahallelerinde yapılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarını inceledi. Uzun yıllar hizmet veren ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek ‘Yaşayan Kültür ve Sanat Merkezi’ olarak hizmetine devam edecek Eski Adliye Sarayı’nı gezen heyet, ayrıca 51. Cadde’de yapılan Viyadük, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Güzelyurt Konutları, Kahraman Emmioğlu Köprüsü, mezarlığın arka tarafında yapılan ve hala inşaatı devam eden yeni cami ile Durdu Yetkinşekerci Bulvarı’na bağlanan yol ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Kent Konseyi Çalışma Gruplarından oluşan ekip, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu sosyal tesisler hakkında da brifing alarak, yaptığı inceleme gezisine son verdi.
İmar, Altyapı ve Ulaşım Çalışma Grubu Başkanı Nuri Turan, “Yapılmış ve halen devam eden bu güzel çalışmaları gördükçe kentimiz için mutlu oluyoruz. Bu şehir bizim, hepimizin. Kent Konseyi olarak bundan sonra da yapılacak olan tüm kentimizde yapılan her yapılan çalışmanın takipçisi olacağız“ dedi.
İmar, Altyapı ve Ulaşım Çalışma Grubu’nun yanı sıra ilgili çalışma gruplarının da katıldığı geziye, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Durdu Yetkinşekerci, Fen İşleri Daire Başkanı Sevda Usalp, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Oya Alpay, Kudeb Daire Başkanı Muhittin Aslan ve şube müdürleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Kent Konseyi Gaziantep’te Yapılan Çalışmaları İnceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 19 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kent Konseyi Gaziantep’te Yapılan Çalışmaları İnceledi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı