KIRŞEHİR HABERLERİ

Kent Konseyi Başkanlığı’ndan Seyfe Vurgusu

IHA
30 Eylül 2015 - 09:23Son Güncelleme : 30 Eylül 2015 - 09:24

YEREL HABERLER KIRŞEHİR

IHA

Kırşehir Kent Konseyi Başkanlığı yaptığı yazılı açıklama ile Seyfe Gölü’nün sulak alanlar içerisinde büyük bir öneme sahip olduğunu ve yöre insanının geçimini sağlamasında büyük katkıları olduğunu belirtti.
Kent Konseyi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sulak alanlar, yeryüzünün en üretken ve ekonomistlerini oluşturmaktadır. Bu alanlar, yöre insanlarının ve ülkenin geneline başka hiçbir hizmet veren oldukça karmaşık doğal sistemlerdir. Yeryüzünde başka hiçbir sistem ve ekosistemle karıştırılmayacak derecede büyük öneme sahiptirler” ifadeleri kullanıldı.
Çevreye duyarlılık adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Türkiye’de ki uluslar arası öneme sahip 135 sulak alandan 14’ü sulak alanların korunması ve sürdürülebilir kullanımını sağlamayı amaçlayan uluslar arası bir sözleşme olan Ramsar alanı ilan edilmiştir. Bu alanlardan bir tanesi de Kırşehir ili sınırları içerisinde yer alan Seyfe Gölü’dür. Göçmen ve yerli kuşlar için birincil organik maddeler bakımından zengin Seyfe Gölü, yöre insanının geçimini sağlaması açısından da büyük bir öneme sahiptir. Seyfe Gölü ile ilgili ulusal ve yerel basında yer alan “Kuş Cenneti Seyfe Gölü, Oldu Şimdi Toz Cenneti” vurgulaması yapılarak konunun önemine dikkat çekilmiştir. Kırşehir Kent Konseyi’de çevreye duyarlılık kentin doğası, tarihi, kültürel mirası, turizm değerleri ve sosyo-ekonomik yaşantısı ile bütünleşecek nitelikteki stratejilerin belirlenmesi ve tanıtılmasını sağlamak ilkesinden hareketle bünyesinde Seyfe Gölü konusunda hakim kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan bir komisyon teşkil edilmiş ve yedi aylık bir çalışma sonucunda bilgi sorunlar ve olası çözüm önerileri için Seyfe Gölü Sulak Alan Durumu Değerlendirme Raporu hazırlanmıştır. Hazırlanan rapor ise Güzler Parkı temel atma töreni için Kırşehir’e gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na takdim edilmiştir. Konunun takibi açısından ilgililerin gerekli olan hassasiyeti göstermelerini temenni ediyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden Kent Konseyi Başkanlığı’ndan Seyfe Vurgusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kent Konseyi Başkanlığı’ndan Seyfe Vurgusu haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:36
  • Yatsı
   21:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı