Çukurova Haberleri

  Kent kart izdihamı

  Hürriyet Haber
  14.09.2015 - 14:45 | Son Güncelleme:

  ADANA’da öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, şehir içi toplu taşımada kullanılan akıllı kartlardan almak isteyen öğrenciler, ’Kent kart’ merkezine akın etti. Sabah saatlerinde Kent Kart merkezi önünde uzun kuyrklar oluşturan öğrenciler, zaman zaman izdihama neden oldu

  Kart dağıtımında aksamalara az sayıda personelin görev yapmasının neden olduğunu ileri süren öğrenciler, "Farklı şehirlerden gelen üniversite öğrencileri, en az 4 yl boyunca bu kartı kullanmak zorunda kalacak. Belediye tek bir merkezden kart dağıtımı yapıyor. İçeride 3-4 personel görevlendirilmiş. Bu yüzden de izdiham yaşanmasına neden oluyor" diye konuştu.

  ÜNİVERSİTEYE STAND KURULSUN

  Kart taleplerinin özellikle eğitim yılının başladığı dönemlerde arttığını ifade eden üniversite öğrencileri, basit çözümlerle izdihamın önüne geçilebileciğini belirterek, tepkilerini şöyle dile getirdi: "Her yıl bir hafta süren kayıt dönemi oluyor. Öğrenciler kısıtlı bütçe ile hayatlarını sürdüren insanlar. Bu dönemde üniversitenin kayıt merkezlerine yakın bölgelere ya da kampus alanına kent kart merkezi kurulabilir. Kayıt için gelen her öğrenciye, kent kart verilebilir. Adana gibi gelişmiş bir kente bu tip görüntüler yakışmıyor."

  Etiketler: Seyhan
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı