« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kennerman aleyhimize düdük çaldı"

Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, Erkekler Spor Toto Türkiye Kupası'nda iyi mücadelelerinden dolayı oyuncuları ve teknik heyeti kutladığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kupanın finalinde Fenerbahçe Ülker'e kaybettiklerini belirten Bozkurter, “Türkiye Kupası'na iyi bir başlangıç yapıp Avrupa Ligi'nin güçlü ekiplerinden Efes Pilsen'i yendik. Medical Park Trabzonspor karşısında da zor da olsa güzel bir galibiyet alıp finale yükseldik. Finalde yine Avrupa Ligi'nde mücadele eden Fenerbahçe Ülker ile karşılaştık. 39 yıllık hasreti gidermek istiyorduk, ama olmadı. Her şeye rağmen oyuncularımızı ve teknik heyetimizi gösterdikleri mücadele nedeniyle kutluyorum. Ayrıca Kayseri'de bizi yalnız bırakmayan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bozkurter, final öncesinde hakem Engin Kennerman konusundaki çekincelerini dile getirdiklerini ifade ederek, “Ancak buna rağmen yine maçımıza Kennerman'ın atanması manidardır. Kritik anlarda çaldığı düdükler hep aleyhimize oldu. Ancak biz yenilgiyi bu hatalara bağlamıyoruz ve bunun arkasına sığınmıyoruz” ifadelerini kullandı.
İyi bir kadroya sahip olduklarını ve ligde zirve için mücadele edeceklerini kaydeden Bozkurter, “Taraftarlarımızdan ligde oynayacağımız maçlarda bize destek olmalarını istiyoruz. Onların vereceği destek ile Beşiktaş en iyi yerlere gelecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz