Gündem Haberleri

  Kendisine küfür eden bacanağını öldürdü

  A.A
  28.02.2006 - 15:52 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'da, bacanağını silahla öldürdükten sonra bir bağ evinin bahçesine gömen bir kişiyle, cinayete yardım ettiği öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

  Tarım Reformu Bölge Müdürlüğü'nde geçici işçi olarak çalışan İsmail Hakkı Ö'den (43) geçen haftadan bu yana haber alamayan yakınları, güvenlik güçlerinden yardım istedi.

  Bunun üzerine soruşturma başlatan polis ekipleri, İsmail Hakkı Ö'nün geçen hafta bir arkadaşının düğününe gittiğini belirledi. Topdağı Mahallesi'ndeki düğün evinde inceleme yapan polis ekipleri, arka bahçede kan izlerine rastladı.

  Toprağa gömülü halde bir erkek cesedi bulan ekipler, yaptıkları incelemede cesedin İsmail Hakkı Ö'ye ait olduğunu belirledi. Soruşturmayı derinleştiren güvenlik güçleri, düğüne gelen bazı davetlilerle görüştü.

  İsmail Hakkı Ö'nün düğünden bir hafta önce ortak bir arkadaşlarının evinde bacanağı İbrahim T. ile tartıştığını öğrenen ekipler, bu kişinin ifadesine başvurdu.

  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunda, “kendisine küfür ettiğini” öne sürdüğü bacanağına kin beslediğini ve bu nedenle öldürmeye karar verdiğini aktaran İbrahim T'nin, cinayeti Mustafa T'yle birlikte düğünden birkaç saat önce işlediklerini itiraf ettiği bildirildi.

  İbrahim T'nin, bacanağını daha sonra düğünün yapıldığı bağ evinin arka bahçesine gömdüklerini belirtmesi üzerine Mustafa T. ile ev sahibi Ömer Faruk T. de gözaltına alındı.

  Şahısların ifadeleri doğrultusunda olayda kullanıldığı tespit edilen 1'i kurusıkı olmak üzere 2 tabanca, 2 şarjör, 35 mermi ele geçirildi. Emniyetteki sorgunun ardından hastanede muayene edilen zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı