Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kendisi için ölen eşine ağladı

  Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
  29 Mayıs 2010 - 13:08Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 13:56

  ADAPAZARI’nda 5 yıllık eşinin hastaneden verem testi sonuçlarını aldıktan sonra eczanede ilaçlarını almaya giderken, önceki gece otomobilinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren 1 çocuk babası Güven Alkan için memur olarak görev yaptığı Yenikent Devlet Hastanesi bahçesinde tören yapıldı.

  GÖZYAŞLARINA BOĞULDU - FOTO GALERİ

  Törende gözyaşlarına boğulan Alkan'ın eşi Eylem Alkan'ı yakınları ve hastane personeli sakinleştirdi. Güven Alkan’ın babasının da genç yaşta kalp krizinden öldüğü öğrenildi.

  Yeni yerleşim bölgesindeki Karaman Devlet Hastanesi'nde memur olarak görev yapan Güven Alkan, sağlık sorunları yaşayan 1 çocuk annesi eşi Eylem Alkan'ın, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık raporlarını alınca yıkıldı. Eşinin verem olduğunu öğrenen Güven Alkan doktorların eşi için yazdığı ilaçları almak için yeni yerleşim bölgesi Korucuk'ta bulunan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampusu bahçesindeki eczaneye gitti. Eczaneden ilaçları alan Alkan, telefonla eşini aradıktan sonra otomobiline bindi, ancak bir daha kendisinden haber alınamadı.

  Adapazarı Hızırtepe Mahallesi’ndeki evlerine geç kalan eşini defalarca telefonundan arayan Eylem Alkan, bir türlü ulaşamayınca akrabalarına haber verdi. Bunun üzerine yakınları polise de haber verip, Adapazarı'nda gidebileceği yerlerde aramaya başladı. Eşi Eylem'in “Benim ilaçlarımı alacaktı” demesi üzerine aramayı bu bölgede yoğunlaştıran yakınları, saat 00.30 sıralarında Korucuk'taki hastane kampusunda eczanelerin bulunduğu park içerisinde otomobilin şoför mahalinde Güven Alkan'ın cesedini buldu. Yapılan ön otopside, Güven Alkan'ın kalp krizi geçirerek öldüğü belirlendi.

  BABASI DA GENÇ YAŞTA KALP KRİZİNDEN ÖLMÜŞ

  Güven Alkan’ın cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisinin ardından dün akşam Adapazarı'na getirildi. Alkan için memur olarak görev yaptığı Yenikent Devlet Hastanesi bahçesinde tören düzenlendi. Cenaze törenine, hastanenin Başhekimi Hasan Fevzi Katıöz, Alkan’ın eşi Eylem Alkan, yakınları ve hastane personeli katıldı. Cenaze töreninde Eylem Alkan’ın ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Başhekim Katıöz, konuşmasında, Güven Alkan’ın çok iyi bir insan olduğunu ve hastanede çok sevildiğini belirterek, şunları söyledi:
  “Güven, dört dörtlük bir insandı. Herkesin de bunu teslim ettiğini biliyorum. Allah’ın takdiri. Daha önce de babası kalple ilgili sıkıntıdan dolayı genç yaşta vefat etmiş. Ailesel kalp rahatsızlığı olabilir. Otopsinin sonucu daha gelmedi. Kendisi çok seviliyordu. Çok çalışkandı, çok dürüsttü ve hep gülerdi. Bir günde yüzlerce dosyayı hazırlayabilecek kapasitesi olan bir insandı.”

  Törende, Alkan’ın eşi Eylem Alkan, yakınları ve hastane personelinin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

  Güven Alkan’ın cenazesi, duaların ardından cenaze namazının kılınacağı Lokman Hekim Camii’ne götürüldü.
  Diğer taraftan, Güven Altan'ın içinde eşi Eylem Alkan’a ait olduğu belirlenen verem testini içeren PPD test raporlarının bulunduğu otomobili, hastane bahçesinde kaldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı