"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Kendinizi sevin...

Kendinizle konuşun, iltifat edilmeyi öğrenin, başarılarınıza odaklanın...

Hintli Terapist Jaspal Singh, bedenin sağlıklı yapısını korumak için işte bunları öneriyor. Singh, 28 Mayıs’a kadar Anantara Spa’da beden ve zihin bağlantısına dayanan özel metodlarıyla harika deneyimler yaşatacak. Gelin onun öğretilerine göz atalım...

Gün içinde hem fiziksel, hem psikolojik hem de zihinsel ve duygusal stres baskısı altında kalabiliyoruz. Stres sadece bir problem olarak hayatımızda yer almıyor; hayatımızın bir parçası olarak pek çok sorunu da beraberinde getiriyor. Fiziksel ve zihinsel anlamda bedenimizi yıpratıyor. Bu yüzden stresin her türlüsü ile mücadele etmeyi öğrenmek gerek. Bunun için...
1- Karşılaştırma yapmayın
Kendimizi başkaları ile kıyasla-dığımızda her zaman kaybederiz. Bizim bir konuya bakış açımız, başkaları için önemli olmayabilir. Başkalarına karşı olan bakış açımız onları bizim gözümüzde mükemmelleştirirken, bizi kendi gözümüzde sıradanlaştırabilir. Kendinizi başkaları ile kıyaslamaktan kaçının. Kendi varlığınızı kabullenin.
2- Başarılarınıza odaklanın
Kendi kendinizi yargılarken, size özel olumlu yönleriniz üzerinde daha çok durun. Sahip olduğunuz yetenek ve davranışlar mükemmel bir insan olmanızı sağlayabilir.
3- ıltifat edilmeyi öğrenin
Güzel olmak, başkaları tarafından fark edilmek isteyebilirsiniz. Eğer birileri size iltifat ediyorsa, teşekkür etmeyi unutmayın. Buna bir anlam yüklemeyin ya da yargılamayın. Bunu içinizde bastırmamanız, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
4- Kendinizle konuşun
Kendi gözümüzde bir değerimizin olması gerçekten çok önemli. Peki kendimize ne kadar değer veriyoruz? ıçinizden gelen sesi dinleyin: Kendi kendinize güzel şeyler söylüyor musunuz? Vücudunuza iltifatlar ediyor musunuz? Kendinizi teşvik edici kelimeler kullanıyor musunuz? Eğer cevabınız “hayır” ise kendinizi yeniden konumlandırmak için eleştiri içerikli kelimeler yerine övgüye yer veren kelimeler kullanmayı deneyin. Hayatınızı değiştirmeye başlayacaksınız.
5- Başkalarına iltifat edin
Başkalarına iltifat etmeyi öğrenirken, onlara karşılık vermenin kurallarını da öğrenmeyi ihmal etmeyin. Eğer karşılık verirseniz, karşılık alırsınız. Başkaları tarafından iyi bir şekilde kabul edilmeyi öğrenirseniz, kendi kendinizi de önemsemeyi öğrenirsiniz. Hatırlayın; aşık olmak, sevginizi paylaşmak demektir. Kendi varlığınızı kabul etmek demek, başkaları tarafından kabul görmek demektir.
6- Pozitif olun
Kendinizden nefret edebilirsiniz ya da kötü alışkanlıklarınız olabilir. Vücudunuz bütün negatif duyguları kendine çekebilir. Çevrenizi saran problemler sizde negatif duygular yaratabilir. Ruhumuzun derinliklerine kadar bizi saran bu olumsuz duygulardan kurtulmamız gerekir. Bunun için farklı bir perspektif sunun pozitif şeylere odaklanmalıyız.
7- şükretmeyi öğrenin
Kendinize ve insanlığa verdiği güzel şeyler için şükretmeli ya da teşekkür etmelisiniz. Çevremizde sorunları olduğunu hissettiğimiz birileri varsa onlara yardım etmeliyiz. şükretmek günlük yaşantımızın bir parçası olmalı. şükretmek, sadece kendiniz için değil yaşadığınız toplum için de iyi bir insan olmanızı sağlayacaktır.

EDıTÖRDEN...

Çiçek mevsimi

ışte bu yaz yeni kokular denemek isteyenler için baştan çıkarıcı bir alternatif... Flora by Gucci, genç ve kadınsı bir ruha sahip... Kokunun tazeliği parfüme ekstra bir çekicilik kazandırıyor. ıçeriğindeki sandal ağacı ve paçuli ise parfümün tendeki kalıcılığını artırıyor.

Tanışma hediyesi

Davidoff, erkeklere özel bir yaz kampanyası başlattı. Tekin Acar Cosmetics mağazalarından markanın yeni kokusu “Adventure Eau Fraiche”ın büyük boyundan satın alanlara, Davidoff Silver Shadow After Shave Balm ya da Shower Gel hediye ediliyor.

Pürüzsüz bacaklar

Yağların atılmasına yardımcı oluyor, cildi pürüzsüzleştiriyor, sıkılaştırıyor. ışte Clarins “Lift Minceur High Definition”ın vaatleri bunlar... Denemek isterseniz şu dönem çok da uygun... Hem yaz geliyor hem de kampanya var. Tekin Acar Cosmetics Mağazaları’ndan yapacağınız iki ürün alışverişinize, özel çantası içinde 4 adet seyahat boyu ürün hediye...

Bronzluğun asil hali

Terracotta’nın kadınların hayatında özel bir yeri var. Mükemmel bronzluğu bu efsanevi ürünüyle yakalamayı başaran Guerlain, 2010 yılında bir adım daha ileri gidiyor ve cilde sağlıklı bir görünüm kazandıran ışıltının gizemini keşfediyor.

Kadınlar bu sezon bronzluğunu mevsime uyduruyor ve altının ışıltısını tenine yansıtıyor. Terracotta’nın içindeki altın yansımalar, metalik bir vurguyla birlikte cilde parlaklık kazandırıyor. Topraktaki mineraller, taşlar ve metalden ilham alınarak hazırlanan koleksiyon, Terracotta’nın 2010 imzası olan toprak ve altın tonlarını barındırıyor.
? Efsaneye yeni katılan 2 adet bronzlaştırıcı: Terracotta Touch Highligther ve Terracotta Teint d’Ailleurs renkli nemlendirici...
? Terracotta Light bronzlaştırıcı pudranın koleksiyonda iki sıcak rengi mevcut.
? Terracotta Gloss, dudakları güzelleştirirken aynı zamanda güneşe karşı da koruyor.
? Terracotta Fard Metal ve Terracotta Khol, gözlerde şehveti açığa çıkarıyor.

KATILIN KAZANIN

“1984 yılında Guerlain tarafından yaratılan ve o tarihten itibaren dünyada en fazla satılan bronzlaştırıcı pudranın adı nedir?” sorusunun cevabı ile birlikte
www.tekinacar.com.tr adresine ad, soyad, adres vs. bırakan her 50. kişi Özel Guerlain fırça seti kazanacak. Bu uygulama web sitesinde 1-2 Mayıs tarihleri arasında aktif olacak. Hediyeler 10 adet ile sınırlı.

Bölgesel incelmede çift etki: LSS

Bölgesel yağları azaltıp vücudun şekle girmesine yardımcı olan LSS (LipoSoundSystem) yöntemiyle ilgili detaylı bilgiyi Uzman Dr. Tülay Türksoy Akvardar’a sorduk.

Vücutta biriken yağ dokusunu azaltmak ve vücudu şekillendirmek üzere geliştirilen LSS (LipoSoundSystem), radyo frekans ve ses dalgası sistemini bir arada kullanıyor.
Uygulamanın ilk adımında, beslenme sistemi uzman bir diyetisyen tarafından gözden geçiriliyor. Ardından uygulama ile birlikte yürütülecek diyet sistemi belirleniyor. ıkinci adımda, bölgeye radyo frekans uygulanarak yağ dokusu uyarılıyor. Üçüncü adımda ise ses dalgası esasıyla çalışan ultrashape ile birikmiş yağ dokularındaki yağ hücreleri parçalanıyor.
Sistem nasıl işliyor
LSS, ses dalgaları ile bölgesel incelme sağlayan yeni bir yağ azaltma yöntemi. ıstenmeyen yağları parçalayan, girişimsiz (ameliyatsız ve iğnesiz), odaklanmış ultrason teknolojisi kullanılıyor. Bu uygulama, özellikle diyet ve sporla inceltilemeyen bölgelerdeki yağ hücrelerini parçalıyor.
Uygulama acı
veriyor mu
LSS, “Walk in walk out” denilen, yürüyerek geldiğiniz ve sonrasında yürüyerek gittiğiniz yani iyileşme süreci gerektirmeyen, ağrısız bir uygulama. Ancak bunun bir kilo verme yöntemi olmadığı unutulmamalı. ışlem, doktor muayenesi ile başlıyor. Ardından radyo frekans uygulamasına geçiliyor, son olarak ultrashape işlemine geçiliyor. Uygulama 2 haftada bir tekrar ediliyor. ıstenilen sonuç genellikle 3 seansta elde ediliyor.

YAğ KIRMA YÖNTEMı

LSS, genellikle karın, bel, basen ve üst-uyluk bölgelerine uygulanan bir yağ kırma yöntemi... Deri yüzeyinden gönderilen ses dalgaları, derialtı yağ hücrelerini hedefliyor ve kan damarı, sinirler gibi çevre dokulara zarar vermeden yağ hücre zarlarını parçalıyor. Vücudun doğal mekanizması sayesinde sıvılaşan yağ hücresi lenfatik sistem yoluyla vücuttan atılıyor. LSS, böbrek taşı kırma cihazları benzeri bir mekanizmayla, odaklanmış ultrason dalgaları kullanarak yağ hücrelerini parçalayıp yok etmeyi hedefliyor.

X