« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendinizi kaybetmeyin

Milli takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bülent Korkmaz ve Hakan Ünsal'ı kadroya aldığı için kendisini eliştiren Mircea Lucescu'ya, ‘‘Biz kaybedince kimseyi suçlamıyoruz’’ yanıtını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Avusturya'yı yenip 2002 Dünya Kupası'na katılacaklarını belirterek, ‘‘47 yıllık özlemi sona erdireceğiz’’ dedi. Güneş, düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Yeni bir şölene başlıyor, bu şölen için herkes kalıplarının dışına çıksın’’ diye konuştu.

Şenol Güneş, şunları söyledi, ‘‘Sakat olan Bülent Korkmaz ve Hakan'ı kadroya aldım, çünkü oynamasalar da bizimle beraber olmalarını istedim. Lucescu buna eleştiri getirmiş. Ama unutmayın Milli Takım herşeyin üzerindedir. Biz kaybedince kimseyi suçlamıyoruz. Maç kaybedelim ama kendimizi kaybetmeyelim.

Ama kulüpler, futbolcuları, milli takım sorumlularını, federasyonu suçlayarak, başarısızlıklarını örtmeye çalışıyor. Milli takımın değer yargılarının üstüne çıkan hiçbir kulübe izin vermeyiz. Biz 26 oyuncuyla birlikteyiz. Eğer bu birliktelikten rahatsız olan varsa, onu da aramızda tutmayız.

Bunları da Beğenebilirsiniz