« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendinize gelin

Çift kalede futbolcularının dediklerini yapmamasına öfkelenen Gerets, ‘Herkes kafasına göre oynuyor. Bu hiç iyi bir görüntü değil. Hata yapanı affetmem’ diyerek Florya’yı inletti. Ligde istikrarlı bir tablo çizen ve en yakın rakibi Fenerbahçe’nin iki puan önünde liderlik koltuğunda oturan Galatasaray’ın performansı camiayı mutlu ederken, Teknik Direktör Eric Gerets’i ise endişeye sevketti.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
Erken form yakalayan takımların futbollarındaki yükselen grafiğin, ilerleyen haftalarda inişe geçtiğini, bunun da faturasının pahalı ödendiğini tecrübesiyle futbolcularına aşılamaya çalışan Gerets, bu durumdan korkuyor.

Sert dille uyardı

Bu nedenle, dünkü idmanda bir hayli gergin olan Belçikalı hoca, çalışma sırasında hata yapan futbolcularının dikkatini sert bir dille çekti. Gerets, çalışma öncesi oyuncularına, ‘Cesaretli olun. Oyun içinde saha paylaşımını çok iyi yapın ve rakip alana çabuk girin. Topla fazla oynamayı değil, her zaman kaleye şut atmayı düşünün’ talimatını verdi.

İyi gidişe taş koydurmam

Tecrübeli hoca, çift kalede dediklerinin yapılmaması karşısında sinirli bir şekilde ıslığını çalarak, as takımdaki oyuncuları sahanın ortasında toplayarak uyardı. Gerets’in, ‘Gevşeklik gördüm. Bu hiç iyi bir görüntü değil. Herkes kendi kafasına göre oynuyor. Gözümde banko oyuncu yoktur. Hatanızı affetmem. İyi gidişe kimsenin taş koymasına müsaade etmem’ sözleri, Florya’da çınladı. Galatasaray’ın dünkü idmanında yapılan çift kale maçta, Gerets, İliç ve Ergün’ü as takımda oynatırken, Orhan’ı yedekler arasına gönderdi. Aslar, yedeklere 2-1 yenildi. As takımın golünü Hasan Şaş kaydederken, yedek takımın golleri Hasan Kabze ve Ayhan’dan geldi. Gerets’in hakemlik yaptığı maçta Hasan Şaş ve Hakan Şükür, kendilerine yapılan faullerin verilmememesini öne sürerek uzun süre itirazlarda bulundular. Bu arada İstanbul Özürlüler Merkezi öğrencileri G.Saray antrenmanını izledi. Futbolcularla hatıra fotoğrafı çektiren özürlüler, Gerets’e kendi yaptıkları bir tepsiyi hediye ettiler.

Ümit Karan sakatlandı

G.SARAY, Denizlispor ile cumartesi günü evinde yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, Ümit Karan’ın sakatlanması keyifleri kaçırdı. Isınma hareketlerinin ardından yapılacak çift kale maç öncesinde, kaleye şut çeken Ümit Karan, bir anda belinde ağrı hissetti. Bir süre saha kenarında tedavi gören golcü futbolcu, ağrıları geçmeyince acılar içinde çalışmayı bıraktı. Ümit Karan’ın, Denizlispor’a karşı forma giyip, giymeyeceği yapılan kontrollerden sonra belli olacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

İlişkili Haberler