Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kendini hedef yaptı

  Mutlu YUCA-Koray YILMAZDEMİR/DHA
  24.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 24.02.2011 - 01:21

  Türkiye ve Avrupa’da çok sayıda birinciliği olan milli atıcı Sevcan Şafak, yarışmalarda kullandığı tüfekle kendini vurdu. Boşanmanın ardından bunalıma düştüğü iddia edilen sporcu yaşam savaşı veriyor.

  Bolu’da eşinden ayrılması nedeniyle bunalıma giren milli atıcı Sevcan Şafak (25), yarışmalarda kullandığı tüfekle intihara kalkıştı. Trap ve skeet atışlarında Avrupa ve Türkiye’de katıldığı yarışmalarda çok sayıda birincilik elde eden Sevcan Şafak, 3 ay önce eşinden boşandıktan sonra babasının evine döndü. Sevcan Şafak, önceki gece anne ve babası uyuduktan sonra yarışmalarda kullandığı tüfeği karnına dayayarak ateşledi. Silah sesiyle uyanan ailesi odaya girdiğinde Sevcan Şafak’ı kanlar içerisinde buldu.

  Kanamayı babası durdurdu

  112 Acil Servis’te şoförlük yapan Ercan Şafak, kızının karnına tampon yaparak kanı durdurmaya çalışırken, telsizden anons yaparak ambulans istedi. Kısa sürede eve ulaşan ekipler ağır yaralı olan Sevcan Şafak’ı ambulansla Köroğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Sevcan Şafak, 5 saat süren ameliyatının ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Sevcan Şafak’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı