Kendine 'Bayan fahişe' diyor

30 Nisan 2008 - 00:00Son Güncelleme : 30 Nisan 2008 - 15:21

Rap'çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya'da büyük yankı uyandırıyor.

Reyhan Şahin fotoğrafları

Fatih Akın'ın son filmi "Chiko"da rol alan rap'çi yıldız Reyhan Şahin, hem filmdeki cesur sahneleri hem de Almanya'da katıldığı talk-show'larda yaptığı açıklamalarla olay yaratıyor. 30 Mayıs'ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko"da, Meryem adlı bir fahişeyi canlandıran Şahin, kendisine de 'Lady Bitch Ray' (Bayan Fahişe Ray) lakabını taktı. Yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yapan Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Akın'a bir mektup yazarak Sibel Kekilli'nin canlandırdığı karakteri beğenmediğini belirtti. Akın da Şahin'i "Chiko" filminde oynattı. Şahin, Alman ARD

Hürriyet
TV kanalındaki programda sunucuya, "İçinde orgazm sıvım var. Yeni doldurdum" diyerek küçük bir top hediye etmişti.

Fatih Akın’ın yapımcılığını üstlendiği "Chiko"da Meryem adlı bir fahişeyi canlarından rap’çi Reyhan Şahin, sıra dışı kişiliği ve açıklamalarıyla Almanya’da büyük yankı uyandırıyor.

Reyhan Şahin, Özgür Yıldırım’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde canlandırdığı karakter hakkında şu yorumu yaptı: "Türk kadınına bir şeyler anlatmak için bu rolü kabul ettim. Evet, Meryem bir fahişe ama birçok kadından daha dürüst ve cesur. Kadınların her şeye rağmen özgür olması gerektiğini anlatmaya çalıştım. Yönetmen isteseydi daha cesur sahnelerde oynardım."

Şahin, "Duvara Karşı"yı seyrettikten sonra Fatih Akın’a bir mektup yazarak filmde Sibel Kekilli’nin canlandırdığı karakteri "Türk kadınını Almanların görmek istediği şekilde yansıtıyor" diyerek beğenmediğini belirtmiş Akın da Şahin’i "Chiko" filminde oynatmıştı. Ancak Şahin, kendisini sinemaya kazandıran Akın’ı da eleştirmekten çekinmedi: "Akın büyük bir yönetmen ama kadına bakış açısını eleştiriyorum. Erkeksi bir bakış açısı var. ’Yaşamın Kıyısında’ ve "Chiko" filmlerinde devamlı fahişe rollerini ön plana çıkardı."

Reyhan Şahin kimdir

HürriyetAlmanya’da son dönemde en çok tartışılan rap’çilerden biri olan Şahin, kendisine ’Lady Bitch Ray’ (Bayan Fahişe Ray) diyor. Sivas’lı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen 26 yaşındaki rap’çi, kadın hakları ve politika üzerine pornografiyi öne çıkaran provokatif açıklamalarıyla tanınıyor. Üniversitede Alman Dili ve Tarihi eğitimi alan Şahin, yüksek lisansını cinsel pedagoji üzerine yaptı.  Şarkıları çok küfür içerdiği için devlete ait Radyo Bremen’deki sunuculuk işine son verilen Şahin’in şarkıları Almanya’daki TV kanallarında yayınlanmıyor.

Chiko, Almanya’da tartışma yarattı

Berlin Film Festivali’ne katılma onuru yaşayan ve 30 Mayıs’ta ülkemizde vizyona girecek olan "Chiko" filmi, uyuşturucu satarak hayatını değiştirmeye çalışan İsa adlı Türk gencinin maceralarının özelinde üçüncü kuşak Türklerin sorunlarını ele alıyor. Sert sahneleriyle dikkatleri çeken bir mafya filmi olan "Chiko", Almanya’da yaşayan Türklerin yaşadığı sorunlara dair yaptığı tespitlerle de büyük yankı uyandırdı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 17 Yorum }
 • Big Chief 30.4.2008 11:30:30
  tasvip etmesek te insanın kendisini bilmesi güzel birşey tabi:)
 • mahir çağlayan 30.4.2008 11:25:22
  reyhan şahin çok başarılı bir rapçi. bir türk olarak gurur duyuyoruz kendisiyle.
 • Halid Kılıç 30.4.2008 11:25:08
  İkinci Sibel Kekilli vakası. Şimdi bizim beyazlar bu kadınla gurur duyarlar, ona ödüller verirler. Biz zaten kötüyü hep severiz, baş üstünde tutarız.
 • Marin aqua 30.4.2008 11:20:57
  Dikkat çekmeye çalıştığını sanmıyorum bence psikolojik sorunları var hem de bayaa ciddi :P
 • sinem sezişli 30.4.2008 10:54:10
  çokta çirkin bişey bu yaa.<br>bu fatih akında nerde çirkin kadın varsa bulup filminde oynatıyor. sibel kekilli,şimdide bu çıktı
 • Tahir Cingöz 30.4.2008 10:52:41
  Ya hemen her seyi ciddiye almayin be arkadaslar. Onun özel tercihidir. Kimseye zarar vermiyor ve yaptigini bilincli ve basarili yapiyor. Ben onun müzigini ve filmini tanimiyorum ama talkshow prgramini televizyonda izledim, ve gülmekten bayildim. Ayrica almanlar tarafindan cok sempati topladi.
Sayfa Başı
Haberlerkırgın çiçekler yeni bölümkırgın çiçekler 63. bölümno 309no 309 yeni bölümno 309 25. bölümno 309 fragmanKısmetse Olur