« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kendimle gurur duydum"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda, kuzey kombinede ilk kez yarışan ve tarihe geçen Mustafa Öztaşyonar, Türkiye'nin adını tüm dünyaya duyurmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mücadelenin bitimi sonrasında  görüşlerini açıklayan Mustafa Öztaşyonar, kuzey kombineye kendi isteğiyle başladığını anlatarak, “Yaklaşık 1,5 aydır çalışıyorum. Kampları da sayarsak 1,5 ay bile olmadı. Yarışı bitirebildim. Bu çok güzel bir duygu. Kendimle çok gurur duydum. 1,5 ayda bu kadar çok şeyi başarabiliyorsam, ileriki günlerde daha çok şeyi başarabileceğime inanıyorum” diye konuştu.

18 yaşına girmek üzere olduğunu belirten Öztaşyonar, şöyle konuştu:
“İlk kez bu yarışta yer alan bir sporcu olarak hisselerimi anlatamıyorum. Anlatılabilecek bir duygu değil. Türkiye'de bir ilk olmanın gururuyla kalbim atıyor. Yarışa girip Türkiye'nin adını tüm dünyaya duyurmak çok güzel birşey. Bunun için çok emek verdim. Çalıştım, çabaladım. Bitirmek için çok uğraştım. Yarışı bırakmayı hiç düşünmedim. Bana seyircilerin verdiği desteği göklere çıkarmak için kendime 'biraz daha, biraz daha gayret, az kaldı' diyerek yarışı tamamladım.”

2. etap olan kayakla atlamada da iyi bir netice almayı düşündüğünü ifade eden Türk kayakçı, “Kuzey kombinede devam etmek istiyorum. İleride profesyonel olmak sonra da antrenör olmak istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

ANNE VE BABANIN GÖRÜŞLERİ

Milli sporcunun annesi Gülümser Öztaşyonar, mücadele sonunda yaptığı açıklamada, “Oğlumun kuzey kombinede yarışması için ben etkili oldum. O da beni kırmadı ve başardı” dedi.

Bir de kızı olduğunu ve onun da sporla uğraştığını ifade eden Gülümser Öztaşyonar, “Türk çocuklarımın sporda başarılı olmasını istiyorum. Oğlumla gurur duyuyorum. Yarışı bitirmesi bizim için önemliydi. O da bunu başardı. Tüm Türk sporculara dualar ediyorum, ileride onların da başarılı olacağını düşünüyorum” diyerek görüşlerini açıkladı.
Baba Hasan Öztaşyonar ise oğlu yarışı bitirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

Mustafa'ya çok güvendiklerini anlatan Hasan Öztaşyonar, sözlerini şöyle tamamladı:
“Oğlum yarışı bitirdiği için mutluyum, gururluyum. Kendisine çok güveniyorduk. O daha çocuk. Burada yarıştığı kayakçıların hepsi profesyonel. Oğlum inşallah birgün onlar gibi olacak. Kuzey kombine çok zor bir branş. Ancak yine de oğlum tüm zorlukların üstesinden gelmeyi başardı. Federasyon tüm maddi giderlerimizi karşıladı, onlara da teşekkür ediyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler