« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendimi Trabzon'a kabullendirdim

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Mehmet Ekici, kendisini sadece takıma değil, bütün Trabzon'a kabullendirdiğini düşündüğü söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren bordo-mavili takımın kamp yaptığı otelde basın toplantısı düzenleyen Mehmet Ekici, kampın iyi bir ortamda geçtiğini belirtti. Yeni transferlerin de takıma uyum sağladığını ifade eden Mehmet Ekici, "Yeni hocamızla her gün çift idmana çıkıyoruz. Ondan çok şeyler öğrenmeye çalışıyoruz. Çok mutluyuz, kamp iyi geçiyor. İnşallah böyle devam eder. Sakatlık görmeden kamp tamamlanır" dedi.

Mehmet Ekici, Trabzonspor'da çok mutlu olduğunu belirterek, "Arkadaşlık ortamı çok iyi. Kendimi zaten sadece takıma değil, bütün Trabzon'a kabullendirdiğimi düşünüyorum. Bu da benim için gurur verici bir şey. İnşallah önümüzdeki yıllarda da böyle devam eder" diye konuştu.

Mehmet Ekici, Trabzonspor'da önemli frikik golleri attığını ve kendisinin "Bombacı Hami" lakaplı Hami Mandıralı'ya benzetilmesine ilişkin olarak da "Bu çok onur verici ama Hami hocamız çok önemli işler yapan biri. Bir Hami hoca olmak için erken. O efsanevi bir oyuncuydu. Sadece benim için değil, çoğu futbolcu için örnekti. İnşallah ben de aynı şekilde devam ederim" ifadelerini kullandı.

'BURADA OYNAMAK GURUR VERİCİ'

Trabzonspor'u temsil ettiklerini kaydeden Mehmet Ekici, şöyle devam etti: "Büyük bir camiamız var. Bizim için burada oynamak gurur verici. Bunun için de büyük hedeflerle yola çıkmamız gerekiyor. Herkes bilicinde, ben de bunun bilincindeyim. Bu sezon da büyük adımlarla ilerlemek ve şampiyonlukta yarışmak istiyoruz. Çünkü biz Trabzonsporuz."

Spor Toto Süper Lig'in önemli bir lig olduğunu ve büyük futbolcuların lige geldiğini söyleyen Mehmet Ekici, "Türkiye'de önemli futbolcularımız var, Arda Turan büyük bir örnek. Bizi iyi temsil ediyor, Barcelona'da da iyi temsil
edecektir. Enes kardeşimiz de öyle. Neden bizden daha fazla Enes Ünal, Arda
Turan gibi futbolcular çıkmasın?" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz