Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Kendimi şanslı hissediyorum"

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nın NBA'deki lokavt süresince kadrosuna kattığı Zaza Pachulia, sarı-kırmızılı takıma imza attığı için mutlu olduğunu belirterek, “Galatasaray ile bir senelik kontrat yaptım. Eğer NBA'de bir sezonu kaçırısak o zaman bütün sene Galatasaray'da olacağım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Zaza Pachulia, Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamada, sarı-kırmızılı formayı giyeceği için kendisini şanslı ve mutlu hissettiğini dile getirdi.

Galatasaray ile 1 yıllık kontrat yaptığını belirten Zaza Pachulia, “Eğer NBA'de bir sezonu kaçırırsak o zaman bütün sene Galatasaray;da olacağım. Bekliyoruz ama ben sanki bütün sene Galatasaray;da oynayacağım gibi çalışacağım” diye konuştu.

Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu Oktay Mahmuti'nin takımda iyi işler yaptığını kaydeden Pachulia, “Böyle bir başarılı takımda Oktay hoca ile oynamak hem zevkli, hem de keyifli olacak. Zaten ben onun istediği tipte, savunmayı seven bir oyuncuyum ve bakalım maçlar başlasın, her şey ortaya çıkacak” ifadesini kullandım.

Pachulia, Fenerbahçe Ülker ile yapacakları Cumhurbaşkanlığı Kupası karşılaşmasına ilişkin sorulan soruya, “Fenerbahçe'ye karşı maç kazanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum çünkü 6 sene Türkiye'de yaşadım ve bunu gördüm. Belki ilk defa sahaya çıkacağım ama ben büyük maçlara alışığım ve kariyerimde büyük maçlar oynadım. Onun için elimizden geleni yapıp bu maçı kazanacağız ki sezona doğru başlayalım. Bu çok önemli” diyerek yanıtlarken sarı-kırmızılı taraftarlar için “Atmosferi her zaman çok seven bir oyuncuyum. Ben sahadayken güzel bir hareketimden veya basketimden sonra hemen taraftara dönüyorum. Onların desteğiyle şevkleniyorum ve taraftarla iletişimim oluyor. Taraftar yanınızda olduğunda oyundan daha çok zevk alıyorsunuz. Böylece daha iyi oynayıp kazanmak istiyorsunuz. Onun için bu atmosfer bizim avantaj olacak” yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz