Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendimi Beşiktaş'a yakın hissediyorum

Gaziantepspor’un E.Frankfurt’tan transfer ettiği ve Galatasaray’la yapılan kupa maçında attığı goller ve performansıyla bir anda dikkatlerin odak noktası olan Cenk Tosun, kupa maçında her zamankinden daha çok motive olduğunu belirterek, “Galatasaray’ın beni sezon başı ve kış döneminde istemesi beni daha çok motive etti. Maça her zamankinden daha istekli, gayretli çıktım. Onun da semeresini gördüm” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklama yapan Cenk, Galatasaray’a transferinin neden gerçekleşmediğini ise şöyle açıkladı: “Galatasaray, ara transfer döneminde bana teklifte bulundu. Galatasaray’la anlaşmış gibiydik. Maddi konuları arka plana attım. Tolunay Kafkas, genç oyunculara değer veriyor. Önce Anadolu Kulübü’nde oynayıp, kendimi kanıtlamak istedim. Önce burada kendimi kanıtlamak istiyorum. Sonra büyük kulüplere gidersem ne mutlu bana… Kendime güveniyorum; ama dört büyüklerde genç oyuncular yeterince şans bulamıyor. Dışarıdan starlar getiriliyor. Bundan dolayı büyük takımlarda olsaydım, banko oynardım diyemiyorum; ama 11’i çok zorlardım” şeklinde konuştu.
 
TT ARENA’DA TURU GEÇECEĞİZ

“E.Fankfut’ta önümde iyi forvetler vardı. Halil Altıntop örneğin; ayrıca sakatlık yaşadım ve 6 ay top oynayamadım. Bu da beni geriye attı. Skibbe ile iyi anlaşıyorduk; ama o da bana şans vermedi. Sonunda G.Antepspor’a geldim” diyen Cenk, kupa rövanş maçı için ise iddialı konuşarak “TT Arena’ya turu atlamak için çıkacağız; ya yenerek ya da beraberlik alarak turu geçmek istiyoruz. Çok zor olacak. Hepimiz bunun bilincindeyiz” dedi.
 
3 BÜYÜKLER İÇERİSİNDE KENDİMİ BEŞİKTAŞ’A BİRAZ DAHA YAKIN HİSSEDİYORUM


Beşiktaş’a kendini biraz daha yakın hissettiğini belirten Cenk Tosun, “Gaziantepspor’un başarısı için elimden gelini yapacağım. Denizliliyim, bu nedenle Denizlispor’u da tutuyorum. 3 büyüklerden biraz içim ısındığı takım varsa ise o da Beşiktaş’tır. Fakat fanatik değilim” diye konuştu. 
 
MESUT, ALMANYA’YI SEÇMESEYDİ  R.MADRİD’TE OYNAYAMAZDI

Alman U 21 Takımı’nda forma giyen Cenk, A Milli Takım’la ilgili tercihini henüz vermediğini; ancak Mesut Özil’in Alman takımında oynadığı için Real Madrid’e transfer olduğunu belirterek, “Hızlı, teknik ve kafa toplarına iyi çıkan bir oyuncuyum. Milli takım tercihi konusunda çok fazla bir şey demek istemiyorum. Şu anda Alman Ümit Milli Takımı’nda oynuyorum. Ama herkes anavatan için oynamak istiyoruz. Biz Türk’üz; fakat Mesut Özil, şimdi Türkiye’ye seçmiş olsaydı Real Madrid’de oynayamayacaktı. Mesut, kendi açısından daha akıllıca bir tercih yaptı; fakat günü geldiğinde ailemle düşünürüm. Tabii ki Türkiye de olabilir, Almanya da olabilir, şimdiden bir şey diyemiyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler