Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendimi Avrupa’ya hazırladım

Arda Turan ile Fatih Terim biraraya geldi. Milli yıldız, tecrübeli hocanın “Galatasaray’da kal” teklifine “Kendimi Avrupa’ya hazırladım” cevabını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FATİH Terim, Galatasaray’daki görevine hızlı başladı. Tecrübeli çalıştırıcının ilk işi ise Atletico Madrid’e transferi gündemde olan Arda Turan ile görüşmek oldu. Milli yıldızı bırakmayı düşünmediği bilinen Terim, genç kaptanına onunla önemli başarılar kazanacaklarını söyledi ve takımda kalmasını istedi.

Bir kez daha görüşecekler

Daha önce yaptığı açıklamalarda Fatih hocanın göreve gelmesi halinde Galatasaray’da kalacağını ifade eden Arda ise bu kez kalma konusunda gönülsüz davrandı.

Hocasına, “Kendimi Avrupa’ya hazırladım” dediği öğrenilen Arda’nın Galatasaray ile Haziran 2013’e kadar sözleşmesi bulunuyor. Terim ile Arda arasındaki ilk görüşmeden sonuç alınmazken, bundan sonra ikilinin bir kez daha fikir alışverişinde bulunacakları öğrenildi. Son görüşmede Terim’in, Arda’yı ikna etmesi ve genç yıldızın sarı kırmızılı takımda kalması bekleniyor.

UEFA mimarlarına teklif

Fatih Terim’in ikinci işi ise UEFA Kupası’nı kazanan ekiple tekrar görüşmek olacak. Terim, “Benimle birlikte çalışıp, o zaferleri tekrar yaşamak ister misiniz?” diyecek. Bu isimler ise Ümit Davala, Hasan Şaş ve Vedat İnceefe.


Bunları da Beğenebilirsiniz