Dünya Haberleri

  Kendimden çok yılanı düşündüm

  hurriyet.com.tr
  03.12.2014 - 11:02 | Son Güncelleme:

  Kendi ürettiği “yılan geçirmez” bir kostümü giyerek dev bir anakondaya kendisini yutturan doğa bilimci Paul Rosolie yaşadıklarını anlattı. Kendisinden çok yılanın sağlığı için endişe duyduğunu anlatan ROsolie yılanın hayatta olduğunu ve zarar görmediğini belirtti.

  Discovery Channel’ın “Eaten Alive” isimli programında yayınlanacak bölümde Rosolie özel bir kıyafet giyerek kendisini 9 metre uzunluğundaki anakonda yılanına yutturdu. Kendimden çok yılanı düşündüm
  Peru’daki Amazon ormanlarında çekilen bölüm için hazırlanan özel kıyafetin, yılanın uygulayacağı kuvvete ve mide asidine karşı dayanıklı olduğu, aynı zamanda 3 saatlik oksijen sağladığı ve Rosolie’nin dışarıyla iletişim kurmasına olanak sağlayan ekipmana ve kameralara sahip olduğu öğrenildi.

  Kendimden çok yılanı düşündüm
  Rosolie yılanın dikkatini çekmek için üzerine domuz kanı sürmüş. Yılanın içinden nasıl çıkarıldığı konusunda detay vermeyen Rosolie bu deneyde yılanın ve kendisinin zarar görmediği konusunda ısrar ediyor.
  Kendimden çok yılanı düşündüm
  7 Aralık’ta yayınlanacak olan programın tanıtım filmi tüm dünyada büyük ilgi gördü ancak hayvanseverler “reyting için” bir canlıya eziyet ettiğini söyledikleri Rosolie’yi eleştirdi.

  Etiketler: yılan , Paul rosolie
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı