« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendi tarzımızdan uzaktık

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Erdemirspor'un antrenörü Ahmet Çakı, “Sert savunma yapan Anadolu Efes karşısında, kendi tarzımızdan uzak basketbol oynadık” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Çakı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen hafta sonu kendi sahalarında karılaştıkları Anadolu Efes'e 89-53'e yenildiklerini, rakiplerine karşı istedikleri oyun düzenini kuramadıklarını söyledi.

Takım halinde genel olarak kötü oyun ortaya koyduklarını belirten Çakı, şöyle konuştu:

“Rakibimiz, bizimle oynayacağı maçı önemseyerek sahaya çıktı. Sert savunma yapan Anadolu Efes karşısında kendi tarzımızdan uzak basketbol oynadık. İlk çeyrekte doğru reaksiyon verebildik ancak diğer periyotlarda çok sayıda top kaybı yaşayıp, kolay sayılar yedik. İstediğimizi oyunu yansıtamadığımız karşılaşmadan da farklı yenilgiyle ayrıldık. Oyuncularımızdan daha iyi performans bekliyordum. Bu sezon Anadolu Efes ile birlikte birkaç takımın transferlerle potansiyeli çok arttı. Bu gibi takımlarla oynadığınızda konsantrasyonunuzu kaybederseniz, maçı çevirmek çok zor. Bu maçtan gerekli dersimizi alıp diğer maçlarımıza konsantre olacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz