« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendi rüyamı kendim yıktım

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund'da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin, Wolfburg'a karşı kullandığı penaltı atışını gole çevirememesi bu nedenle Borussia Dortmund'un gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma şansını yitirmesinden dolayı kendisini suçladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nuri, Bundesliga'nın resmi internet sayfasında yer alan röportajında, Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın kendisinin çocukluk rüyası olduğunu belirterek, “Şimdi bunu gerçekleştiremedim. Golü atmam gerekirdi, atamadım. Takımdan özür diliyorum. Kendi rüyamı kendim yıktım” dedi.

Wolfsburg'a karşı maçı kazanamadıklarından dolayı üzgün olduğunu, penaltıyı gole çeviremediğinden dolayı da kendisini sorumlu tuttuğunu belirten Nuri, penaltıyı kaçırmaması durumunda oyunun gidişatının farklı olabileceğini, sonuçta maçta sadece bir gol attıklarından dolayı kimseyi suçlayamayacağını, maçta en büyük şansının kendi ayağında olduğunu ve bunu kullanamadığını ifade etti.

Çok iyi bir sezon geçirdiklerini ve Avrupa Ligi'ne katılma hakkı kazandıklarını belirten Nuri, bunun genç takım için büyük bir şey olduğunu ve bundan dolayı gurur duyduklarını kaydetti.

Penaltı atışlarında çok soğukkanlı olduğunu, ancak sonuçta topun kaleye girip girmeyeceğinin bilinmediğini ifade eden Nuri, “Bir daha ki penaltıyı atacak güçteyim ve bu durumdan güçlenerek çıkacağımı düşünüyorum” dedi.

Sahasında Wolfsburg ile 1-1 berabere kalan Borussia Dortmund, ligde 60 puanla 3. sırada yer alan Werder Bremen ve 58 puanı bulunan Bayer Leverkusen'in ardından 57 puanla 5. sırada bulunuyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz