Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kendi mesaj atıp kendi öldürmüş

  Teslime TOSUN / DHA
  14 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 13 Temmuz 2012 - 22:37

  Antalya’da, yılbaşı günü cep telefonuna geldiğini iddia ettiği mesaj nedeniyle eşi Sultan Bakır’ı (23), 3 yaşındaki oğullarının gözü önünde boğazını bıçakla keserek öldüren Hasan Bakır’ın (25) yargılanmasına devam edildi.

  2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmada söz alan Bakır, eşinin, bir yakınının sevgilisi olan Muharrem adlı kişiyle mesajlaştığını iddia ederek, şu ifadeyi verdi:

  ‘Gözüm döndü’

  “Olay günü otomobile bindik. Yanımızda eşim Sultan’ın akrabası kadın ve sevgilisi vardı. Eşim arka tarafa, o adamın yanına oturdu. Alışveriş yapmak üzere gittiğimizde benden kontör almamı istedi. ‘Ne yapacaksın kontörü’ dedim. Sinirli bir şekilde, ‘Dostumla konuşacağım’ dedi. O zaman gözüm döndü. Hiçbir şey hatırlamıyorum o andan sonra.”
  Mesaj değil, töre
  Ardından, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan (TİB) gelen rapor okundu. Raporda, Sultan Bakır’ın Muharrem adlı kişiyle hiçbir telefon görüşmesi yapmadığı, mesajlaşmadığı, telefonundaki arama ve mesajların hemen hepsinin katil koca Hasan Bakır’la yapıldığı ortaya çıktı. Savcı, Hasan Bakır hakkında, “Töre saikiyle eşini öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebinde bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı