Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Kendi kararını kendi verir'

Galatasaray'ın ısrarla istediği Kayserispor kaptanı Ali Turan'ın babası Mehmet Turan, 'Karar kendisinin' dedi.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın ısrarla istediği Kayserispor kaptanı Ali Turan'ın babası Mehmet Turan, "Galatasaray'ın oğlumla ciddi anlamda ilgilendiğini biliyorum. Ama Ali, bu konudaki son kararı kendi verecek yaşta, çağda, olgunlukta. Aile olarak bir yönlendirme yapmak istemiyoruz. Karar kendisinin" dedi.

Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinde uzun yıllar genel kaptanlık da yapan baba Mehmet Turan, Ali Turan'ın bir hafta sonra 26 yaşına gireceğini belirterek, "Ali Turan tam 7 yıldır Kayserispor'da top koşturuyor. Kaptanlık bantını da koluna taktı. Her anne ve baba çocuklarının daha iyi şartlarda futbol oynamasını diler. Uzun yıllar yöneticilik yaptığım Kayserispor kulübünü asla küçümsemiyorum, ama her futbolcunun ve her ailenin çocuklarının üç büyüklerde oynaması gibi düşüncesi her zaman vardır. Ali, benim 4 çocuğumdan biri. Oğlum olduğu için söylemiyorum, ama gerçekten yaşından daha olgun, kendi kararını kendisi verecek yaşta, çağda. Onun kararına saygı duyarım. Şu anda Antalya'da arkadaşlarıyla tatil yapıyor. Bugün yarın Kayseri'ye dönecek" diye konuştu.

BAŞKASI OLSA FUTBOLU BIRAKIRDI

İşyerinin duvarlarını oğlunun resimleri ve haberlerinin çıktığı gazetelerle donatan baba Mehmet Turan, Ali'yi 9 yaşında Ağırnas Şimşek Kulübü'ne götürdüğünü ifade ederek, "Ali'yi, sarı kırmızılı kulüpte de uzun yıllar görev yapan hocaların hocası olarak tanınan Fehmi Kuş'a götürdüm. Daha sonra Erciyesspor PAF takımına gelip, burada kaptanlık yaparak şampiyonluk yaşadı. Ardından da A takımına çıkarak üst üste iki kez şampiyon olan kadroda dikkatleri çekti ve Kayserispor'a transfer oldu. Ali'nin 4 yıl önce sarı kırmızılı takım forması altında sol ayağı kırıldı ve çapraz bağları koptu. Geçirdiği ağır ameliyatın ardından kendisine çok iyi bakarak yeniden yeşil sahalara dönecek kadar hırslı oldu. Zaten Ali, oldukça hırslı ve sahada özverilidir. Bir başkası olsa, o ameliyat sonrası belki futbolu bile bırakırdı. Gerek biz, gerek Ali, kendine iyi bakarak o kötü günleri geride bıraktı. Bu onun futbol aşkı ve azminin bir eseridir" şeklinde konuştu.

OĞLUM AHDE VEFALIDIR

Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinde uzun yıllar genel kaptanlık yapan baba Mehmet Turan, oğlu Ali'nin çok ahde vefalı olduğunu, büyüyüp yetiştiği Kayseri'nin amatör küme ekiplerinden Ağırnas Şimşek'i hiç unutmadığını, kulübe dönem dönem maddi katkıda bulunduğunu belirterek, "Ali Turan oğlum olduğu için söylemiyorum, ama dürüstlük, efendilik, arkadaş canlısı tutumuyla, kendisini Türk futboluna kazandıran Ağırnas kulübünü hiç unutmamıştır. Eski kulübüne zaman zaman spor malzemesi ve maddi katkıda bulunur, onları ziyaret eder, ilgilenir" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz