« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kendi F-kanallarıyla yarışacaklar

Sauber Teknik Direktörü James Key, İspanya Grand Prix'de kendi F-kanal sistemlerini kullanmaya hazırlandıklarını belirterek, böylece daha fazla performans kazanmayı umduklarını kaydetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sauber, McLaren'ın tasarımını taklit eden ilk takım olmasına rağmen, konsepti henüz yarışta denemiş değil. İsviçre ekibi, sistemi ilk olarak Avustralya Grand Prix antrenmanlarında test etmişti.

Barselona'da sistemin modifiye versiyonuyla piste çıkacaklarını dile getiren Key, paketteki diğer güncellemelerle birlikte zorlu bir sezon açılışının ardından öndeki gruba biraz daha yaklaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Key, "Birçok takım gibi biz de Barselona için bazı güncellemeler yaptık. İleriye dönük bir adım olarak kendi F-kanal tasarımımızı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Açıkçası bu, önünde sonunda griddeki tüm takımların kullanacağı bir teknoloji, fakat bizim ekibimiz, bu işe daha erken başladığı için daha tecrübeli" dedi.

Key ayrıca, "Güncellemeler kapsamında özellikle önde ve difüzerde bazı değişiklikler oldu. İyi bir paket olduğunu düşünüyorum, umarım daha fazla performans kazanmamızı sağlar" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz