Gündem Haberleri

  Kendi binası için yıkım emri verdi

  Mustafa SERTER/ ALANYA (Antalya), DHA
  13.10.2011 - 19:59 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Tosmur Beldesi’nde, Belediye Başkan Vekili AK Parti’li Hasan Dereli’ye ait inşaat halindeki 2 katlı bina, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıktırıldı. Binanın yıkım emrini kendisi imzalayan Dereli, "Şeriatın kestiği parmak acımaz" dedi.

  Alanya’nın Tosmur Beldesi Merkez Mahallesi’nde, Belediye Meclis üyesi ve Belediye Başkan Vekili AK Partili Hasan Dereli’ye ait 2 katlı inşaat halindeki bina, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince yıkıldı. Tosmur Belediyesi tarafından ihtar yapılan, ancak ruhsatı alınmayan inşaatın yıkımı, yaklaşık 3 saat sürdü.

  Ankara’ya giden Tosmur Belediye Başkanı AK Parti’li Musa Özdemir’in yerine vekalet eden ve kendisine ait inşaatın yıkım emrini imzalayan Hasan Dereli, "Şeriatın kestiği parmak acımaz. Belirli dönemlerde başkan vekilliği yaptım, ama ilk defa beldede kendi yerinin yıkılması için yıkım emrini imzalayan bir başkan olarak tarihe geçeceğim" dedi.

  Üzüldüğünü, ancak adaletli davranmak zorunda olduğunu aktaran Dereli, "Çünkü bugün, bu belediyenin başkanı ve amiri benim. 2 katlı binamızın ruhsatı alınmadığından dolayı gerekli işlemler uygulandı. Belediye defalarca uyarı gönderdi, ancak ruhsat alınmadı ve bina yıkıldı" dedi

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı