GeriFutbol "Kendi aramızda sorun yok"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Kendi aramızda sorun yok"

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, şike soruşturması sürecinde ligin nasıl başlayacağıyla ilgili Futbol Federasyonu'nun aldığı karara yönelik yayınladıkları deklarasyonun federasyonu destekler mahiyette olduğunu, bu deklarasyonu otoritelerin bir an önce federasyona yardımcı olması için yayınladıklarını, kamuoyunda yanlış anlaşılmaların oluştuğunu ifade etti.

Galatasaray Televizyonu'nda gündemle ilgili açıklamalar yapan Dürüst, aralarında bir sıkıntı olmadığını, koordinasyon içinde işlerini sürdürdüklerini, yönetimde hem demokratik hem de hiyerarşik olarak gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Türk futbolunun çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayan Ali Dürüst, federasyonun açıklamasından önce yapılan Kulüpler Birliği toplantısına, yönetim kurulundan ve başkandan aldığı yetkiyle Galatasaray Kulübü adına katıldığını hatırlatarak, gelişmeleri şöyle aktardı:

“Katılan değerli temsilcilerin özellikle ortaya koydukları olay; bir kaos ortamı var, bu kaos ortamından çıkmamız lazım... Sebepler ne olursa olsun onlar bizi ilgilendirmiyor, ama sonuçlar hepimizi etkileyecek. Yetkili olan federasyondur, ivedilikle buna çözüm bulunması lazım. Bu anlamda bir bildiri yapıp oradan ayrıldık. Toplantıda federasyonun ne karar alacağı tabii ki konuşulmadı.

Sonra federasyon, toplantısının ardından liglerin başlaması ve alınacak tedbirlerin nasıl olacağıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bunu da iddianameye bağladı. Buna karşı da bizim esasında deklarasyonumuz federasyonu destekler mahiyetteydi. Yani bunu çabuklaştırmak için, otoritelerin bir an önce federasyona yardımcı olması açısından bir deklarasyonumuz oldu. Tamam birazcık kamuoyunda belki de yanlış anlaşıldı. Bunu açıkça söylemek lazım ki biz Galatasaray Kulübü olarak bu olayların bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz. Bizim temennimiz, bu işte suçlanan insan ve iddiaların asılsız çıkması. En büyük temennimiz bu yarışa hep beraber başlamamız.

Bizim, Galatasaray açısından kendi aramızda bir sıkıntı yok. Koordinasyon içinde bu iş devam ediyor. Yönetimde hem demokratik, hem hiyerarşik olarak gerekli tedbirleri alıyoruz. Biz de federasyona yardımcı olarak, başkanımızın açıkladığı gibi olayların takipçisiyiz. Nedenlerinden ziyade sonuçlarıyla ilgileniyoruz. Temiz bir sayfa açılıp bu yarışın devam etmesini istiyoruz.”

“İNŞALLAH LİGLERİMİZ TEMİZ OLARAK BAŞLAYACAKTIR”

Türkiye'deki futbolla ilgili belirsizliğin açıkçası kendilerini kararlarda düşünmeye zorladığını belirten Ali Dürüst, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zor bir süreç. Yeni bir yönetim olarak geldik, bu arada kendi raylarımızı döşeyeceğiz. Ama buna paralel olarak da Türkiye'deki futbolla ilgili belirsizlik bizi açıkçası kendi kararlarımızda da düşünmeye zorluyor. Onun için ivedilikle bunun sonuçlanması lazım. Federasyona her türlü desteğimizi yapıyoruz. Zaten söylemlerimiz bunu gösteriyor. Aramızda bir sorun yoktur. En büyük sıkıntı bunun bir an önce sonuçlanmasıdır. İnşallah liglerimiz temiz olarak başlayacaktır. Zaten bizim endişelerimizi doğrulayan olay da Kulüpler Birliği toplantısından sonra birtakım daha sıkıntıların yaşanması ve de Beşiktaş Kulübü'nün de bu sıkıntıları ortadan kaldırmak adına proaktif olarak bir hareket yapması, nasıl acele edilmesi gerektiğinin bir açıklaması oluyor. En iyi şekilde temiz bir spor oluşturmak için biz bu işin takipçisiyiz. İnşallah bu lig hepimize hayırlı olur diyoruz.”

“GEÇEN SEZON BİR KAZAYDI”

Ali Dürüst, Galatasaray'ın futbolda geçen sezon yaşadıklarını bir kaza olarak değerlendirdiklerini ifade etti.

Takımın şu anda teknik direktör Fatih Terim yönetiminde yakaladığı havanın, geçmişlerinde olan bir hava olduğunu vurgulayan Dürüst, “Geçen sezonki olayı bir kaza olarak değerlendiriyoruz. Bu kazadan daha çabuk çıkmak için böyle bir tedbir almamız lazımdı. Doğru bir tedbir aldık. İyi bir takımımız var, bunu takviye etmemiz lazım. Hocamızın koordinasyonuyla transfer çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzde daha süreç var. Avrupa'daki ekonomik belirsizlik de aslında bazı imkanlar doğurabilir. Bunun için biraz daha tedbirli gidiyoruz” diye konuştu.

Dürüst, kaleci transferinin bugün yarın bitirileceğini bildirerek transferle ilgili durumu şöyle özetledi:

“Transferde büyük kulüplerin yapması gerektiği şekilde hareket ediyoruz. Atletico Madrid ile anlaşma bu şekilde oldu. Önce kulüple anlaştık. Sonra oradaki iki oyuncunun ortaya koyduğu şartları kulüp adına uygun bulmadık ve onu biraz askıya aldık. Şu anda öncelikle bir kaleci transferimiz var, bitme aşamasında ama daha bitmedi. Hocamızın da teklif ettiği bir kalecidir. Bugün yarın bitirileceğini ümit ediyoruz.”

İlk kamp döneminin çok başarılı geçtiğini ifade eden kulüp ikinci başkanı Ali Dürüst, yeni transferlerin uyumunun kendisini memnun ettiğini, başka takım kaptanı Arda olmak üzere tecrübeli isimler Servet, Ayhan ve Sabri'nin olayı kucaklamalarının hem kendisini hem de teknik direktör Terim'i sevindirdiğini belirterek, “Sahada olduğu kadar saha dışında da hocamızın en büyük yardımcıları onlar olacaktır” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle