Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kenarda uyurken

BERABERLİK tam anlamıyla bir teknik adam hatasıdır. Rijkaard dün gece uyumuştur, Neeskens de onu uyandıramamıştır.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlker Yasin

İlker YASİN

G.Saray’ın F.Bahçe’nin yenilmesinden sonra liderlik için motive olması ve mutlak kazanması gereken maça tek santrfor Nonda ile başlamasına şaştım kaldım.

Elano’yu sağa, Kewell’ı sola attıktan sonra Nonda’nın arkasında göbekte gole destek verecek Ayhan ile Mustafa Sarp vardı. Gelemediler, gelemezlerdi. Dün G.Saray’ın oynamaya çalıştığı ama beceremediği 4-3-3 sisteminin orta alan oyuncuları değillerdi onlar. Rijkaard eski sistemi 4-2-3-1’de daha başarılıydı. Manisa dörtlüsünün içinde, gol bölgesinde yalnız kaldı Nonda. Rijkaard da 90 dakika baktı, baktı... Ne planı, ne taktik anlayışı ne de oyuna müdahale becerisi vardı.

Maç başında Kewell’ın başlattığı ve bitirdiği, Nonda’nın duvar olduğu gol atağında Eren’in de büyük hatası vardı. Bu bir şans golüydü. Manisa, dersine iyi çalşmış ilerideki 3 hızlı adamı Simpson, Yaser ve Ergin’i aynı çabuklukta geri çekiyor, takım alan savunmasında mükemmele yakın oynuyordu. Dün gece Simpson’ın attığı beraberlik golünde görüldü ki defanstaki sorun daha da büyük.

Rijkaard tartışılmalı

 

MUHTEŞEM futbol kariyerinin ve yarattığı marka değerinin mirasını yiyen bir teknik adam bence Rijkaard. Barcelona’ya gelişinde ve yerinde kalmak için verdiği direnişte, Cruyff’un desteği herkesin bildiği gerçek. Cruyff’un haftalık ‘Sport’ gazetesindeki cuma günü Barelona üzerine yazılarını okuya okuya bir yere geldi. Ama öyle yanlışlar, koca Barcelona’da o kadar hatalar yaptı ki. Cruyff da çekti desteği ve Rijkaard kovuldu gitti.

İstanbul’a yeniden doğmak, kendini kabul ettirmek için geldi. Ama mevsim başından beri izliyorum, eminim Rijkaard teknik adamlığı futbolculuğu kadar rahat değil. Dün G.Saray bençinde teknik direktör Türk hocalar, Güvenç, Hikmet, Mesut, Nurullah ya da Rıza olsaydı sonuç inanın aynı olmazdı. İleride sanıyorum Rijkaard’ı çok daha fazla konuşacağız.

Bunları da Beğenebilirsiniz