« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kenan'ın klasik araba tutkusu

Yarışmalarda motosikletiyle 250 kilometre hızla mücadele eden milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, memleketi Sakarya'da hızı saatte maksimum 90 kilometre olan 1976 model Murat 131 marka klasik otomobiliyle dolaşıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kenan Sofuoğlu, Anadolu Ajansı Sakarya Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Sofuoğlu, ziyarete özel olarak modifiye edilmiş 1976 model Murat 124 model otomobiliyle geldi.
Sakarya Bölge Müdürü Atakan Çelik ile sohbet eden Sofuoğlu, Anadolu Ajansı'nın sportif faaliyetlerinde her zaman kendisine destek verdiğini belirterek, “Her zaman tarafsız habercilik yapıyor. Ulusal ve uluslararası yarışmalarında Anadolu Ajansı her zaman benim yanımda yer alıyor” dedi.

Kullandığı otomobil hakkında da bilgi veren Sofuoğlu, klasik arabayı ilk gördüğünde beğendiğini ve satın aldığını söyledi.

Milli motosikletçi “54 KS 001” plakasını özellikle kullanmak istediğini ve bu plakayı alabilmek için 3,5 yıl beklediğini dile getirerek, “Otomobilimi satmak istemiyorum. Diğer otomobilleri değiştirebilirim ama bu klasik araba kalıcı olacak. Otomobilimi başka otomobillerle hiçbir zaman değiştirmeyeceğim. Evleneceğim zaman bu otomobili gelin arabası yapacağım” diye konuştu.

Otomobilinin plakasını ise “Sakaryalıyım, Kenan Sofuoğlu'yum, 1 numarayım” olarak tanımlayan Sofuoğlu, otomobilin hızının maksimum 90 kilometreye ulaşmasını da “Bu otomobille istesem de radara yakalanmıyorum” diyerek esprili bir dille anlattı.
Sofuoğlu yurt dışında klasik arabalara daha fazla değer verildiğini belirterek, “Geçtiğimiz günlerde yurt dışından misafirlerim geldiğinde hepsi klasik arabama ilgi gösterdi, hepsi de arabamda fotoğraf çektirdi” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz