İZMİR HABERLERİ

Kenan Yavuz, MÜSİAD İzmir Dost Meclisine Konuk Oldu

IHA
18.09.2015 - 13:08Son Güncelleme :

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İZMİR ŞUBESİ’NİN EYLÜL AYI DOST MECLİSİ TOPLANTISININ ONUR KONUĞU SOCAR TURKEY ENERJİ A.Ş. TÜRKİYE CEO’SU VE AYNI ZAMANDA MÜSİAD ÜYESİ OLAN KENAN YAVUZ OLDU

IHA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin Eylül ayı dost meclisi toplantısının onur konuğu SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Türkiye CEO’su ve aynı zamanda MÜSİAD üyesi olan Kenan Yavuz oldu.
MÜSİAD İzmir Şubesi’nin Eylül ayı dost meclisi toplantısının onur konuğu SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Türkiye CEO’su ve aynı zamanda MÜSİAD üyesi olan Kenan Yavuz oldu. Orta Doğudan Avrupa’ya enerji koridoru, Türkiye’nin bölgedeki önlenemeyen yükselişi, son günlerde artan terör olayları ve müsebbipleri ve tüketimden üretime birçok konunun anlatıldığı toplantı Wyndham İzmir Özdilek Oteli’nde gerçekleşti. Toplantıya, MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, İzmirli sanayici ve işadamlarının yanı sıra birçok misafir ve davetli katıldı.
“ZAMAN BİRLİK OLMA ZAMANI”
Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, “Her ay düzenli olarak düzenlediğimiz, konferans, seminer gibi toplantılarda iş dünyamızın güncel konularda bilgilenmesini amaçlıyoruz. Her toplantımızda konusunda uzman farklı isimleri konuk ederek bilgilendirmeler yapıyoruz. Üyelerimiz bu paylaşımlardan oldukça istifade etmektedirler. Eylül ayı dost meclisi toplantımızda da SOCAR Türkiye CEO’su ve üyemiz Sayın Kenan Yavuz’u konuk etmekten ve sizler ile buluşturmaktan dolayı mutluyuz” dedi.
Konuşmasının devamında son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Ülkü şöyle devam etti: “Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve geride bıraktıkları sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz. Türkiye’nin son günlerde içeride ve dışarıda gösterdiği başarılı operasyonları da takdir ediyoruz. Türk-Kürt kardeşliğini hiçbir güç ve kuvvetin bozamayacağını, ülkemizi bölmeye milletimizi birbirine düşürmeye çalışanların bu emellerini yerine getiremeyeceklerini bu emellerinin kursaklarında kalacağını ve muvaffak olamayacaklarını bu necip milletin buna müsaade etmeyeceğini herkesin bilmesini isteriz. Zaman, birlik olma; bu birlik ve beraberliği tüm dünyaya gösterme zamanıdır.”
TERÖR OLAYLARINA DEĞİNDİ
Daha sonra kürsüye gelen SOCAR Türkiye Başkanı ve CEO’su Kenan Yavuz, işadamlarına yönelik olarak yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle ülkemizin karşı karşıya olduğu terör belasından bir an evvel kurtulması ve ülkemizin etnik terör örgütlerinden bir an evvel temizlenmesini temenni ediyorum. Son günlerde ardı ardına gelen terör saldırıları sonucu şehit olan asker ve polislerimize Allah’tan rahmet dilerken geride bıraktıkları acılı ailelerinde sabr-ı cemil diliyorum. Gerçekten zor şartlar altında zor bir görevi icra eden Silahlı Kuvvetlerimize ve orada görev yapan herkese Allah’tan kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.
“DIŞARIDA GELİŞEN BÜTÜN OLAYLARIN İÇERİYE YANSIMASI”
Ülkemizin karşı karşıya olduğu problemleri ve dışarıdaki gelişmeleri anlamadan, içerideki gelişmeleri ve içeride neler olduğunu anlamamızın mümkün olmadığını ifade eden Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu gelişmeleri dışarıda gelişen bütün olayların içeriye yansıması olarak oluştuğunu görebiliriz. Bu gelişen ve olan olayların paralelinde bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçlerin başında bana göre Türkiye’nin son yıllarda önemli iddialarla ortaya çıkması. Bölgesel ve dünya ölçeğinde bu iddialarını dile getirmeye başlaması ve bu iddialarını gerçekleştirebilecek bir alt yapıya doğru hareketlenmesidir.”
ENERJİ KAYNAKLARININ ÖNEMİ
Özellikle dünyanın geleceğini okurken enerji meselesinden bağımsız hiçbir meselenin analiz edilemeyeceğini söyleyen Kenan Yavuz, “Enerji ve enerji kaynaklarının üzerinde imtiyaz haklarının bölüşülmesi, kim ne kadar alacak, paranın ne kadarına, kaynağın ne kadarına sahip olacak tartışmaları son iki yüzyılın en önemli konusu. Önümüzdeki dönemin de en önemli konusu olacaktır. Türkiye, konumu itibarı ile enerji kaynakları olmayan ama dünya enerji kaynaklarının yarı yarıya olduğu bir bölgenin sınırında Rusya’dan Hazar Denizine, İran’dan Irak’a ve Doğu Akdeniz’e kadar oluşan Orta Doğu çemberi içerisinde dünya enerji kaynakları rezervlerinin yarısına sahip olan bu ülkelerin sınır komşusu. Tüketim noktaları itibarı ile de dünyanın en önemli enerji tüketen ülkelerle de Avrupa ile de komşuyuz. Türkiye bu ülkeler arasında köprü görevi görmektedir” ifadelerini kullandı.
“ÜRETEN TOPLUM OLMALIYIZ”
Türkiye’nin 2014 yılında Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa çok önemli bir atak gerçekleştirdiğini hatırlatan Yavuz, “Bu kamuoyunda pek bilinmeyen bir konu. Türkiye ilk kez kendi sınırları dışında iki doğal gaz kaynağına ortak oldu. 2 trilyon rezervi olan bir yatağa 1.5 milyar Dolar ödeyerek bir doğal gaz tüketicisi ülke olarak TPAO olarak doğalgaz kaynağına ortak oldu. Arkasından kanal projesine yüzde 30 ortak oldu. Bu iki önemli atak ve bu yapı Türkiye’nin bir enerji koridoru oluşturması ve varlığını hissettirmesi, bölgedeki gelişmeleri hareketlendirdi. Küresel güçler, içerideki maşaları marifetiyle içeride ve dışarıda iç açıcı olmayan hareketlenmelere sebep oldu. Bütün bunlarla mücadele edebilmek için de ekonomisi güçlü olan bir ülke olmak gerekir. Ekonominin güçlü olabilmesi için de üreten bir ülke olmak gerekir. Tüketen toplum değil, üreten toplum olmamız gerekir” dedi.
Gecenin sonunda MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz’a katılımından dolayı teşekkür ederek adına dikilmiş orman fidanı sertifikası takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kenan Yavuz, MÜSİAD İzmir Dost Meclisine Konuk Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kenan Yavuz, MÜSİAD İzmir Dost Meclisine Konuk Oldu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı